Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > S. Veljković: Zdobycie Pucharu Polski zawsze jest wielkim sukcesem

S. Veljković: Zdobycie Pucharu Polski zawsze jest wielkim sukcesem

Chemik Police po raz szósty w swojej historii sięgnął po Puchar Polski, pokonując w finale zielonogórskiego Final Four drużynę Grot Budowlanych Łódź. – Wygrana w Pucharze Polski za każdym razem jest wielkim sukcesem. To uczucie za każdym razem jest troszeczkę inne. To mój trzeci rok w Polsce, w Chemiku Police i mogę powiedzieć, że za każdym razem gra w finałach Pucharu Polski dostarcza mi wyjątkowych emocji – powiedziała najlepsza blokująca turnieju, Stefana Veljković.

Obroniłyście trofeum i wracacie do Polic z Pucharem Polski. W samym finale poza pierwszym setem byłyście chyba niezagrożone…Stefana Veljković: – Kluczem do zwycięstwa w Pucharze Polski był według mnie wczorajszy półfinał. Wygrałyśmy bój z drużyną z Rzeszowa, który był dla nas szczególnie trudny. Po tym zwycięstwie miałyśmy już pewność, że jesteśmy w stanie obronić to trofeum. Ten pierwszy mecz był ważny zarówno dla naszej mentalności, jak i formy fizycznej. Z tego powodu w finale zagrałyśmy jeszcze lepiej i choć nie było to łatwe spotkanie, to pojedynek z rzeszowiankami był dla nas bardziej wymagający.

To twój drugi Puchar Polski zdobyty wraz z drużyną Chemika Police. Czujesz się podobnie jak przed rokiem?

– Wygrana w Pucharze Polski za każdym razem jest wielkim sukcesem. To uczucie za każdym razem jest troszeczkę inne. To mój trzeci rok w Polsce, w Chemiku Police i mogę powiedzieć, że za każdym razem gra w finałach Pucharu Polski dostarcza mi wyjątkowych emocji.

Grałaś już w kilku zagranicznych ligach – włoskiej i tureckiej. Dlaczego to jednak w Polsce zdecydowałaś się zostać na dłużej?

– Nie wiedziałam wcześniej nic o tym, jak tutaj wygląda zarówno życie, jak i siatkówka. Jednak kiedy przyjechałam do Polski, szybko poczułam się tu bardzo dobrze. Dlatego zdecydowałam się pozostać w Polsce i jest to pierwszy raz, kiedy poza granicami Serbii czuję się, jakbym była w domu.

W sezonie kadrowym wraz z reprezentacją Serbii zdobyłaś srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Większym życiowym sukcesem dla sportowca byłoby chyba tylko złoto tej imprezy. Mimo wszystko osiągnęłaś już tak wiele, że być może trudno jest znaleźć motywację?

– Czasami rzeczywiście trudno jest znaleźć motywację. Zazwyczaj przychodzi ona sama, bo każdy mecz, każdy turniej się od siebie różni. Igrzyska olimpijskie były wyjątkowym świętem, niewątpliwie największym wydarzeniem w mojej sportowej karierze, w którym miałam okazję uczestniczyć. Nie mogę jednak powiedzieć, że patrząc z tej perspektywy, przykładowo Puchar Polski miał dla mnie mniejsze znaczenie. Każdy turniej jest ważny i w każdy staram się włożyć całe serce.

W Orlen Lidze jesteście niepokonane. Czy rzeczywiście kolejne zwycięstwa przychodzą wam z taką łatwością jak to wynika z układu tabeli?

– Nie jest łatwo być pierwszym zespołem w tabeli. Nawet jeśli mierzymy się w Orlen Lidze z drużyną, która należy do teoretycznie słabszych, przeciwko nam każdy zespół stara się zagrać nawet ponad swoje możliwości, agresywnie. Tak naprawdę tylko najlepszym sportowcom udaje się z tym poradzić i udźwignąć presję.

Turniej w Zielonej Górze przechodzi już do historii. Jak twoim zdaniem spisali się organizatorzy?

– To był bardzo fajny turniej, jak co roku pod względem organizacyjnym wypadł on bardzo dobrze. Niczego nam nie brakowało, a na meczach była stworzona świetna atmosfera. Mieliśmy także wsparcie naszych kibiców, dzięki temu również grało nam się łatwiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved