Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

S. Lisinac: Medal nie jest nam w stanie wynagrodzić braku Rio

– Myślę, że jeden medal nie jest w stanie wynagrodzić nam faktu, że nie jedziemy na igrzyska olimpijskie. Wciąż jesteśmy smutni z powodu braku uzyskania awansu, lecz mimo wszystko cieszymy się, że udało nam się wygrać to, co wygraliśmy – powiedział po wielkim finale Ligi Światowej środkowy zwycięskiej drużyny, czyli reprezentacji Serbii, Srećko Lisinac.

Jak się nosi medal, który pragnęły zdobyć pokolenia serbskiej siatkówki?Srećko Lisinac:Jest bardzo ciężki. (śmiech) Bardzo nam miło i niezmiernie się cieszymy, że dla reprezentacji naszego kraju mogliśmy wywalczyć złoty krążek pierwszy raz w historii rozgrywek Ligi Światowej. Nie wiem, co mogę jeszcze powiedzieć z tego szczęścia. (śmiech)

Po czym najbardziej można rozpoznać drużynę mistrzów – po tym, że gra poprawnie od początku do końca, czy też po tym, że rodzi się w bólach, popełnia błędy, ale z nich się podnosi, by później grać siatkówkę oszałamiającą?

Drużyną mistrzów jest ta druga. Przez ostatni rok przydarzyło nam się sporo problemów, między innymi w Berlinie, gdzie nie dysponowaliśmy wszystkimi zdrowymi zawodnikami. W naszych szeregach miało miejsce sporo kontuzji, co przełożyło się na to, że nie graliśmy tak ładnej siatkówki, jaką prezentowaliśmy w wielkim finale Ligi Światowej i generalnie w całym tym turnieju. Pół roku temu przeżyliśmy dużą „szkołę” naszej dyscypliny, bardzo wiele się z niej nauczyliśmy i w niedzielę walczyliśmy do końca.

Na ile procent złoty medal wynagrodzi panu fakt, że nie jedziecie do Rio?

Myślę, że jeden medal nie jest w stanie wynagrodzić nam faktu, że nie jedziemy na igrzyska olimpijskie. Wciąż jesteśmy smutni z powodu braku uzyskania awansu, lecz mimo wszystko cieszymy się, że udało nam się wygrać to, co wygraliśmy.

Czym sparaliżowaliście wielką Brazylię?

Nie wiem, czy Canarinhos byli przestraszeni, ale jednego jestem pewien – nikt nie oczekiwał, że zagramy w ten sposób od samego początku, a im dalej było w mecz, tym bardziej nasi przeciwnicy byli zmęczeni. Nie mam pojęcia, co było czynnikiem decydującym o takim obrocie sprawy – muszę po prostu raz jeszcze obejrzeć ten mecz, by zobaczyć, jak to wyglądało z drugiej strony. Z naszej perspektywy najbardziej oddziałała nasza energiczność.

Czasu na świętowanie będziecie mieli chyba sporo…

Oj, tak – trochę go będzie, ale zostaniemy także, by jeszcze trochę potrenować.

Jaka twoim zdaniem jest przyczyna kiepskiej frekwencji na LŚ?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved