Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > S. Antiga: Pracujemy nad wyeliminowaniem niedoskonałości

S. Antiga: Pracujemy nad wyeliminowaniem niedoskonałości

fot. Arkadiusz Buczyński

Reprezentacja Polski mężczyzn jest już od tygodnia w Tokio, gdzie przygotowuje się do interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Zmagania biało-czerwoni rozpoczną w sobotę starciem z Kanadą. Jaki zatem jest przepis na sukces i wywalczenie biletów do Rio de Janeiro? – Przede wszystkim musimy dbać o regularność. Mamy przed sobą siedem meczów i może któryś przegramy, ale najważniejsze jest, by być regularnym, utrzymywać wysoki poziom i wygrywać ze średnimi zespołami – zdradził trener Stephane Antiga.

Jak ocenia pan występ reprezentacji w Memoriale Wagnera? W Krakowie doznaliście dwóch porażek i zajęliście trzecie miejsce.

Stephane Antiga: – Musimy wziąć pod uwagę, że cały czas jesteśmy w dosyć ciężkim treningu. Przed meczami w Krakowie sesje były dosyć długie, więc jeśli odpuścimy trochę w tym elemencie, będziemy automatycznie grać lepiej. Fizycznie jesteśmy przygotowani, ale byłem bardzo zadowolony z tego, że został jeszcze tydzień treningów, bo mieliśmy nad czym pracować.Nad czym najbardziej?

– Przede wszystkim nad przyjęciem i serwisem, bo te elementy wykonywaliśmy słabiej niż pozostałe drużyny memoriału. Co do ataku, bloku i gry w obronie nie mam zastrzeżeń. Jestem zadowolony także z naszego przygotowania fizycznego. Każdego dnia pracujemy i będziemy pracować nad wyeliminowaniem wszystkich niedoskonałości, które nie pozwalają nam prezentować typowego dla nas poziomu.

Nie zaniepokoiło pana, że reprezentacja przegrała z Bułgarami i Serbami, którzy dopiero rozpoczynają przygotowania?

– Nie spodziewałem się, że Bułgaria i Serbia będą w tak dobrej dyspozycji i będą prezentowali tak wysoki poziom. Obie drużyny przygotowują się do Ligi Światowej i jest jeszcze dosyć wcześnie. Wspólne treningi zaczęli niedawno, więc nie przypuszczałem, że będą już w takiej formie. Cieszy mnie poziom tegorocznego memoriału i to, że mogliśmy sprawdzić się przeciwko tak silnym ekipom. Był to dla nas naprawdę dobry trening. Z drugiej strony bardziej niebezpieczne by było dla nas, gdybyśmy wygrali trzy mecze po 3:0 i polecieli do Tokio ze zbyt dużą pewnością siebie. Zdaję sobie sprawę, że w Japonii musimy grać dużo lepiej, by dostać się na igrzyska.

W trakcie krakowskiego turnieju mocno rotował pan składem. Ma pan już w głowie pierwszą szóstkę, czy zależy to też od sytuacji zdrowotnej m.in. Mateusza Miki?

– Na ten moment wyjściowa szóstka, jaką mieliśmy okazję zobaczyć na Memoriale Wagnera, wydaje mi się najlepsza. Jeśli chodzi o Mateusza Mikę to widać, że wciąż nie jest on w najwyższej formie, a dodatkowo ciągle nie może sobie pozwolić na pełny wymiar ćwiczeń fizycznych. Mam nadzieję, że uda nam się przygotować go do gry w Tokio. Naszym zamiarem jest pełne wykorzystanie jego potencjału w ataku i na zagrywce, a mniejsze eksploatowanie go fizycznie.

Cały wywiad przeczytasz w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved