Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rzeszowskie media spekulują o zmianach kadrowych w Resovii

Rzeszowskie media spekulują o zmianach kadrowych w Resovii

fot. Sylwia Lis

Pewnych w przypadku w Asseco Resovii jest kilka ruchów kadrowych. Odejdą po sezonie trener Gheorghe Cretu i jego asystent Alar Rikberg, którzy – choć się mocno starali – nie zdołali zapanować nad chaosem w drużynie, która w najważniejszych momentach zawodziła z kretesem. Zapewne nie pomogła mu (i drużynie) informacja, że bez względu na wynik pierwszym szkoleniowcem będzie Piotr Gruszka, były świetny zawodnik, obecnie coach GKS Katowice – twierdzi podkarpacki serwi nowiny24.pl.

Piotr Gruszka ma przejść do Resovii z kilkoma swoimi „żołnierzami” z GieKSy. Belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux ma już podpisany kontrakt w Rzeszowie. Podobnie jak libero Bartosz Mariański. Jak informuje portal nowiny24.pl, klub rozmawia z Australijczykiem Luke’m Perry, aby został w Rzeszowie na przyszły sezon. „Kangur” zastanawia się, bo z jednej strony pewnie by został, choć nie jest znów jakimś asem, z drugiej podobno nie podoba mu się atmosfera w drużynie, choć nie tylko jemu. Luke ma zdecydować się w tych dniach. A co z Mateuszem Masłowskim, który ma jeszcze przez następny rok ważny kontrakt? „Mati”, swój chłopak z Resovii, może przejść do innego klubu, ale rozwiązanie kontraktu to według informacji portalu bardzo wysoki koszt.Na rozegranie ma przyjść z Piotrem Gruszką z GKS Katowice Marcin Komenda. Ważny kontrakt ma Kawika Shoji, który absolutnie nie spisywał się ani na miarę wysokości kontraktu, ani oczekiwań. Gdyby go jednak odprawić do USA, trzeba by było – według szacunków rzeszowskich dziennikarzy – zapłacić około 200 tys. zł. Na pozycji atakującego pozostanie Damian Schulz. Podpisany jest już podobno kontrakt ze Zbigniewem Bartmanem, który gra obecnie w argentyńskim UPCN San Juan Vóley. „Zibi” grał ostatnio na przyjęciu , ale nikt go w Polsce przez ostatnie dwa lata nie oglądał. Wypada mieć nadzieję, że nic nie stracił ze swoich umiejętności.

Francuz Thibault Rossard nie zostanie w Resovii za żadne pieniądze, bo dla niego ważna jest atmosfera i gra o medale. Szykuję się także do odejścia inny przyjmujący Mateusz Mika (do Indykpolu AZS-u Olsztyn). Zmiany także na środku siatki. Odejdzie do ZAKSY Amerykanin David Smith. Przyjdzie z Jastrzębskiego Węgla Grzegorz Kosok, który był już w Resovii (2009-2014). Menedżerowie znaleźli już nowy klub dla Dawida Dryi. Bartłomiej Lemański ma ważny kontrakt. Marcin Możdżonek ma przedłużyć umowę o 2 lata; nie wykluczone, że zostanie potem zatrudniony w klubie). Swoją bogatą resoviacką karierę ma zakończyć Łukasz Perłowski. Na rozegraniu będzie chyba dwójka: Shoji i wspomniany Marcin Komenda. Choć, jak wynika z informacji portalu nowiny24.pl  – jest (była) opcja zatrudnienia Fabiana Drzyzgi oraz Łukasza Żygadły (z opcją pracy jw Resovii). Żygadło jednak czeka na ofertę z Rosji i nie wiadomo, jak to się wszystko skończy.

Czy i w jakim stopniu sprawdzą się te przewidywania i kalkulacje, przekonamy się niebawem.

 

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved