Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rzeszowski zespół przedstawił przyjmujące

Rzeszowski zespół przedstawił przyjmujące

Po ogłoszeniu dwóch nowych libero włodarze Developresu SkyRes Rzeszów odkryli karty dotyczące przyjmujących. W zespole z Rzeszowa zostają Czeszka Michaela Mlejnkova i Serbka Jelena Blagojević. Nowymi przyjmującymi zostały natomiast Magdalena Grabka oraz Amerykanka Alli Frantti. Kolejne wieści transferowe mają nadejść w poniedziałek.

W sobotę włodarze Developresu SkyRes Rzeszów poinformowali, że do brązowych medalistek minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet dołączą dwie nowe Aleksandra Krzos i Daria Bąkowska. W niedzielę ogłoszono cztery siatkarki, które będą odpowiadać za przyjęcie rzeszowskiego zespołu. Z brązowej ekipy w składzie zostały Czeszka Michaela Mlejnkova oraz kapitan – Serbka Jelena Blagojević. Nowymi zawodniczkami na tej pozycji zostały natomiast Magdalena Grabka z 7R Solnej Wieliczka oraz Ali Frantti, która ostatni sezon spędziła we Francji w ASPTT Mulhouse.

Jelena Blagojević do drużyny z Rzeszowa trafiła w 2017 roku z Chemika Police. Przyjmująca jest kapitanem Developresu. Serbka siatkarską karierę rozpoczęła w Crvenie Zvezdzie Belgrad, skąd przeniosła się do ligi włoskiej. W swoim siatkarskim CV przyjmująca ma również sezon w tureckim Trabzon İdmanocağı. Zawodniczka ma na swoim koncie medale mistrzostw Serbii i Polski, puchary tych krajów oraz drugie miejsce w Pucharze Challenge z tureckim zespołem. Michaela Mlejnkova swoją karierę rozpoczęła w czeskim Turnovie. Zawodniczka jest wielokrotną medalistką mistrzostw Czech. Przed przyjściem do Developresu Czeszka występowała w Allianz MTV Stuttgart. Z tym zespołem Mlejnkova wywalczyła Superpuchar i Puchar Niemiec oraz trzy medale mistrzostw tego kraju.

Pierwszą z nowych siatkarek brązowych medalistek Ligi Siatkówki Kobiet została Magdalena Grabka. 25-latka przez niemal całą swoją dotychczasową karierę była związana z zespołem z Wieliczki. Siatkarka bardzo dobrze zaprezentowała się w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski, który 7R Solna przegrała z Developresem 1:3. Drugą nową twarzą rzeszowskiego zespołu jest Ali Frantti. Amerykanka ma 23 lata, w 2017 roku ukończyła Uniwersytet Penn State. W ostatnim sezonie siatkarka reprezentowała barwy francuskiego ASPTT Mulhhouse, do którego przeszła ze słoweńskiego Calcit Kamnik. W Słowenii Amerykanka grała do stycznia do maja 2018 roku.