Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rzeszowianie wrócili do pracy

Rzeszowianie wrócili do pracy

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Roberto Serniotti ma na razie do dyspozycji ośmiu zawodników, choć ani jednego przyjmującego. Podkarpacki klub wciąż szuka następcy Johna Gordona Perrina, który ma zagrać w lidze chińskiej. Pierwsze sparingi rzeszowianie mają zagrać na początku września.

Po przerwie do pracy wracają siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Od ostatniego meczu ligowego w szeregach ekipy z Podkarpacia zaszło mnóstwo zmian nie tylko w składzie, ale też na ławce trenerskiej. Zasiadł na niej Roberto Serniotti, który na początku przygotowań do nowego sezonu będzie miał do dyspozycji ośmiu zawodników: Lukasa Tichacka, Mateusza Masłowskiego, Dawida Dryję, Łukasza Perłowskiego, Jochena Schöpsa, Marcina Możdżonka, Jakuba Jarosza i Pawła Ruska. Brakuje przede wszystkim przyjmujących, którzy znajdują się w swoich reprezentacjach – Aleksandra Śliwki, Thibault Rossarda, Dominika Depowskiego. Nie ma też Johna Gordona Perrina, który mimo ważnej umowy najprawdopodobniej zagra w lidze chińskiej. Brakuje też Michała Kędzierskiego i Bartłomieja Lemańskiego.Zaczynamy przygotowania bez przyjmujących, ale wszystkim kadrowiczom życzę, żeby załapali się do reprezentacji na poszczególne turnieje, a my będziemy na bieżąco monitorowali sytuację i zobaczymy, w jakim składzie będziemy pracować. To jest normalna sytuacja w większości zespołów, które mają w swoich składach kadrowiczów. Dlatego w pierwszej części przygotowań będziemy posiłkowali się młodymi zawodnikami z drugiej drużyny – mówi trener Roberto Serniotti.Resoviacy trenować będą jak do tej pory, na przemian na siłowni i w hali, nowością będą natomiast zajęcia na basenie. – Czeka nas wszystkich dużo pracy. Początek przygotowań jest dobrze dobrany, bo będziemy mieli prawie dwa miesiące do pierwszego meczu PlusLigi. Osiem tygodni przygotowań, to w mojej ocenie optymalny okres zarówno dla sztabu trenerskiego, jak i zawodników. Będziemy pracowali nad kondycją fizyczną, ale nie zabraknie też treningów siatkarskich w hali. Już w pierwszym tygodniu przygotowań planuję treningi z piłkami, choć jeszcze bez skakania. Poranne zajęcia będą odbywać się w siłowni, a popołudniowe w hali – mówi Serniotti.

Drużyna z Podkarpacia pierwszy mecz sparingowy rozegra na początku września, a jej rywalem będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie. W dniach 14-16 września ekipa z Rzeszowa zagra w Krośnie na tradycyjnym już Turnieju o Puchar Prezydenta z Calzedonią Werona, Gi Grup Monza i argentyńskim UPCN San Juan ze Zbigniewem Bartmanem w składzie. Resoviacy zagrają jeszcze dwa mecze w Leżajsku, zmierzą się też w Rzeszowie z francuskim VB Tours, a pierwszy mecz ligowy rozegrają pod koniec września, kiedy ich przeciwnikiem będzie zespół z Kielc.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved