Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rywalki Polek w ME – Ukraina

Rywalki Polek w ME – Ukraina

fot. CEV

Trzecim przeciwnikiem podopiecznych Jacka Nawrockiego  na mistrzostwach Europy będzie Ukraina. Biało-czerwone nie powinny mieć większych problemów z ich pokonaniem. Z drugiej strony Polki muszą bardzo uważnie zagrać chcąc myśleć o zdobyciu trzech punktów i nie mogą zlekceważyć swoich rywalek.

Reprezentacja Ukrainy zajmuje obecnie 15. miejsce w rankingu CEV i traci do Polski 12 punktów. Największym sukcesem Ukrainy jest brązowy medal ME zdobyty w 1993 roku. W 1995 oraz 1997 roku Ukrainki zajęły siódmą lokatę. W 2001 roku uplasowały się na czwartym miejscu, z kolei w 2003 roku zajęły dziewiąte miejsce. W 2011 roku we Włoszech Ukrainki nie wygrały żadnego spotkania i z zerowym dorobkiem punktowym zajęły ostatnie miejsce w grupie, a w klasyfikacji końcowej znalazły się na piętnastym miejscu. W 2017 roku podczas mistrzostw Europy, które odbyły się w Azerbejdżanie i Gruzji Ukrainki zdobyły zaledwie dwa punkty i zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie, co dało im trzynastą lokatę na koniec. W 2017 roku Ukraina została zwycięzcą Ligi Europejskiej.W tegorocznych kwalifikacjach do mistrzostw Europy Ukraina odniosła cztery zwycięstwa i dwukrotnie przegrała z niepokonaną w grupie C Grecją. Nasze wschodnie sąsiadki pokonały dwukrotnie Norwegię oraz Czarnogórę i z dorobkiem 12 punktów zajęły drugą lokatę i zapewniły sobie awans na mistrzostwa Europy. Ukrainki w tegorocznej edycji Złotej Ligi Europejskiej zajęły drugie miejsce w swojej grupie i nie awansowały do turnieju finałowego.

Reprezentantki Ukrainy grały w polskich klubach między innymi: Swietłana Dorsman (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Olena Nowgorodczenko (Wisła Warszawa). W składzie Ukrainy nie ma gwiazd, młody skład z doświadczoną Olesią Rychliuk grającą w Besiktasie Stambuł gwarantuje walkę. Z drugiej strony sam start po sześcioletniej nieobecności na mistrzostwach Europy jest dla Ukrainy dużym osiągnięciem. Patrząc na to z kim przyjdzie grać w grupie podopiecznym trenera Gariego Jegiazarowa każdy wygrany set, czy zdobyty punkt będą sukcesem.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved