Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rywale Polaków w ME: Czarnogóra

Rywale Polaków w ME: Czarnogóra

We wtorek 17 września 2019 o godzinie 17:00 reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie swój czwarty mecz w mistrzostwach Europy. W nim rywalem podopiecznych Vitala Heynena będzie Czarnogóra – kopciuszek na europejskich salonach siatkarskich.

Reprezentacja Czarnogóry jest drużyną o bardzo krótkiej historii, o czym świadczy fakt, że dopiero od 23 października 2006 roku jest członkiem światowej federacji siatkówki (FIVB). Jest to drużyna bez doświadczenia w turniejach mistrzowskich. Do największych sukcesów Czarnogóry można zaliczyć trzecie miejsce w grupie trzeciej FIVB Ligi Światowej w 2015 roku oraz złote medale w 2011 i 2019 roku w igrzyskach małych państw Europy. Powoli więc stara się zaznaczyć swoją obecność w siatkarskim świecie.Mistrzostwa Europy rozpoczynające się 13 września będą debiutem tej drużyny w turnieju tej rangi. Sam awans jest ogromnym sukcesem kadry Czarnogóry, która udział zapewniła sobie zajmując drugie miejsce w swojej grupie w kwalifikacjach. Reprezentanci tego kraju uzyskali awans grając ze Słowacją, Mołdawią oraz Islandią. – Kwalifikacja do EuroVolley 2019 to dla nas ogromny sukces. Zasłużyliśmy na to. Myślę, że powinniśmy to osiągnąć już kilka lat wcześniej. W mistrzostwach Europy będziemy walczyć do upadłego w każdym spotkaniu. Nasza drużyna nigdy się nie poddaje i jestem z tego dumny. Dzięki temu zwycięstwa nadejdą. Jeśli nie, nie będziemy narzekać, bo będziemy wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co było możliwe – powiedział kapitan reprezentacji Czarnogóry, Vojin Cacić.

W okresie przygotowawczym przed turniejem Czarnogórcy rozegrali dwa mecze sparingowe z reprezentacją Grecji. W pierwszym meczu lepsza była drużyna z Hellady, wygrywając w czterech setach. W drugim sparingu górą w długim pięciosetowym pojedynku byli siatkarze z Bałkanów. Ważną rolę w tym meczu odegrali tacy siatkarze jak Vojin Cacić, Marko Bojić, Alexandar Minić oraz Marko Vukasinović. Po dwumeczu z Grekami, Czarnogórcy mieli podejmować na swojej ziemi reprezentację Iranu, jednak podopieczni Igora Kolakovicia nie pojawili się w Podgoricy, co nieco skomplikowało sytuację reprezentacji Czarnogóry. Jak przyznał trener zespołu Veljko Basić, cały plan przygotowań oparty był właśnie o dwumecz z Persami.

Przyjmujący Marko Bojić (201 cm) i kapitan Vojin Cacić (203 cm) to niewątpliwie najjaśniejsze postaci w kadrze Veljko Basicia. Do największych sukcesów, jakie odnotował do tej pory w swojej karierze Marko Bojić, należy zaliczyć zdobycie z Asseco Resovią Rzeszów mistrzostwa Polski oraz srebrnego medalu Pucharu CEV w sezonie 2011/2012, a także mistrzostwa Francji w sezonie 2014/2015 w barwach Paris Volley. Vojin Cacić to zawodnik, który właśnie trafił do PlusLigi, a od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Oczywiście w starciu pomiędzy Polską, a Czarnogórą zdecydowanymi faworytami są Polacy, ale bałkańska krew płynąca w żyłach naszych oponentów zagwarantuje emocje w tym spotkaniu. Oprócz reprezentacji Polski, Czarnogóra mierzyć się będzie z Holandią, Estonią, Ukrainą i Czechami.

Zobacz również:
Terminarz mistrzostw Europy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved