Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ryszard Litwin: Zespół ma specyficzny charakter

Ryszard Litwin: Zespół ma specyficzny charakter

fot. mksmuszynianka.com

 – Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą naszych zawodniczek. W zespole jest duży entuzjazm, nie usłyszałem jeszcze słów narzekania, szybko wytworzyła się atmosfera pracy i wzajemnej mobilizacji do treningu. Dawno nie widziałem w zespole tak dużego zaangażowania i chęci podnoszenia swoich umiejętności – mówi o swojej drużynie przed startem sezonu Ryszard Litwin, trener 7R Solnej Wieliczka.

Za drużyną pierwszy miesiąc przygotowań. Jak ocenia pan wykonaną pracę? Na co kładliście szczególny nacisk na początku okresu przygotowawczego ?Ryszard Litwin: – Okres przygotowawczy został podzielony na trzy części. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji drugiej z nich – intensyfikacji. Robimy siłę maksymalną, wytrzymałość specjalną oraz technikę indywidualną i zespołową. Jest to kulminacja przygotowań, która wymaga od zawodniczek dużej cierpliwości i wytrwałości. Jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ świetnie znoszą nałożone obciążenia, w dodatku robią to z uśmiechem na twarzy.

W czasie kariery trenerskiej pracował pan z wieloma doświadczonymi i utytułowanymi siatkarkami. Jak na ich tle, po tak krótkim czasie, możemy ocenić zawodniczki?

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą zawodniczek. W zespole jest duży entuzjazm, nie usłyszałem jeszcze słów narzekania, szybko wytworzyła się atmosfera pracy i wzajemnej mobilizacji do treningu. Dawno nie widziałem w zespole tak dużego zaangażowania i chęci podnoszenia swoich umiejętności przez każdą z nich indywidualnie i wspólnie jako drużyna. My natomiast wspólnie z kolegami trenerami staramy się im w tym pomóc.  

Jak układa się współpraca z nowym sztabem szkoleniowym?

Myślę że dobrze się uzupełniamy, przed sezonem uzgodniliśmy sobie najistotniejsze kwestie merytoryczne i to, na co musimy szczególnie w naszej pracy zwracać uwagę. Póki co nasza wspólna praca idzie – odpukać – po naszej myśli i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Jakie są plany sparingowe zespołu na najbliższe tygodnie?

Już w sobotę wyjeżdżamy na mecz sparingowy do Tarnowa z Grupą Azoty PWSZ. Będzie to nasz pierwszy mecz kontrolny, w którym nie oczekuję od drużyny wyniku, a przede wszystkim próby realizowania naszych dotychczasowych ustaleń taktycznych, np. dotyczących systemu blok-obrona czy kwestii sygnalizacji gry w ataku. Chcemy też „przyglądnąć” się zawodniczkom w sytuacjach meczowych, bo do tej pory obserwowaliśmy je tylko na treningach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w pierwszym sparingu nie wszystko będzie wyglądało tak, jak byśmy chcieli.

Jak ocenia pan przygotowanie organizacyjne klubu?

– Tutaj również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ponieważ działacze bardzo się starają, chcą stworzyć nam jak najlepsze warunki do pracy, zakupiony został sprzęt treningowy, który umożliwi optymalne wykorzystanie czasu treningu, a tym samym wpłynie na podniesienie poziomu sportowego zawodniczek. Warunki do pracy jak na poziom pierwszoligowy mamy bardzo dobre i dziękujemy za to ludziom odpowiedzialnym za klub. Póki co dobrze układa nam się również współpraca z innymi grupami korzystającymi z hali w Solnym Mieście i liczymy, że to się nie zmieni.

Co może być atutem 7R Solnej w rozgrywkach I ligi oraz Pucharu Polski?

– Wydaje się, że w sferze mentalnej naszym głównym atutem będzie ambicja, waleczność i nieustępliwość w grze tej drużyny. Zespół ma specyficzny charakter, jest bojowo nastawiony, na pewno nie będzie odpuszczał, co widać już na treningach. Jeśli chodzi o kwestie techniczne czy taktyczne, to oczywiście mamy pewien pomysł, ale wcześniej musimy poznać nasz zespół dokładniej, żeby ocenić, czy jest to do zrealizowania. Mamy do rozegrania 8 meczów sparingowych, potem na koniec miesiąca jeszcze turniej Pucharu Polski w Murowanej Goślinie i dopiero wtedy będziemy mogli mówić o atutach w naszej grze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Myślę, że naszym atutem będą też nasi kibice, którzy są znani w Polsce z głośnego dopingu we własnej hali i wspierania swojej drużyny także podczas meczów wyjazdowych w całej Polsce, więc liczymy także na ich wsparcie.

źródło: http://wtssolna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved