Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: Zawodnicy zbyt łatwo się poddawali

Ryszard Bosek: Zawodnicy zbyt łatwo się poddawali

fot. archiwum

AZS Częstochowa po fatalnym okresie zapisał na swoim koncie pierwszą wygraną w tym sezonie PlusLigi. Częstochowianie mają nadzieję, że jest to przełamanie i teraz drużyna będzie spisywać się już lepiej. – Ostatnie zwycięstwo powinno przekonać naszych zawodników, że można – powiedział Ryszard Bosek.

Matej Patak przeciwko MKS-owi Będzin rozegrał bardzo dobry mecz i w związku z tym klub chyba nie chce już rozwiązywać z nim kontraktu?Ryszard Bosek:Braliśmy go do AZS-u, ponieważ wiedzieliśmy, że ten zawodnik może robić różnicę na naszą korzyść. W meczu z MKS-em Będzin zrobił, a drużyna wygrała. Powrót Słowaka oznacza większe pole manewru dla trenera, który w meczu z będzinianami nie musiał wystawiać Rafała Szymury. To ważne, bo ten, niestety, podobnie jak Patak ma kontuzję. Mniej poważną i dlatego wcześniej grał.

Jak pan ocenia grę Rafaela Redwitza?

Robił na boisku to, co do niego należy. Wiem, jakie ten zawodnik ma możliwości, dlatego nie zachwycam się, tylko traktuję jego dobrą grę jako coś normalnego. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach też będzie tak prowadził drużynę. Redwitz przed ligą pokazał się z dobrej strony, później kontuzje kolegów trochę go rozbiły, ale ważne, że teraz potrafił pociągnąć za sobą resztę zespołu. Za to trzeba go pochwalić.

Po meczu z MKS-em można powiedzieć, że najgorsze drużyna ma za sobą? Pytanie, jak zaprezentuje się w kolejnych meczach, czy będzie potrafiła pójść za ciosem?

Trudno powiedzieć, każdy mecz jest inny. Wiem natomiast, że gdybyśmy mieli Pataka w Jastrzębiu-Zdroju, gdybyśmy mieli większą siłę ataku, to już tam mogło być inaczej. Z AZS-em Olsztyn podobnie. Z tymi zespołami powinniśmy grać na równo, a przegraliśmy 0:3. Nie bez przyczyny. Mając świadomość problemów, zawodnicy zbyt łatwo się poddawali. Teraz mamy Łuczniczkę Bydgoszcz i wiemy, że przeciwnik łatwy nie jest, ale ostatnie zwycięstwo powinno przekonać naszych zawodników, że można.

więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved