Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ryszard Bosek: Warto zagrać w Final Six

Ryszard Bosek: Warto zagrać w Final Six

fot. archiwum

W najbliższy weekend polscy siatkarze powalczą w Australii o awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. – W Final Six Ligi Narodów warto zagrać i wierzę, że nasza reprezentacja znajdzie się w gronie sześciu najlepszych drużyn. Naszych wszystkich zawodników stać, żeby dobrze grali. Dlatego jestem optymistą przed walką o awans do Final Six  – uważa mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek.

Mecze ostatniego weekendu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów rozegrane zostaną od piątku do niedzieli, a polska reprezentacja walczyć będzie w Melbourne. Spotka się tam kolejno z Argentyną, Brazylią i Australią. – Liczę, że polscy siatkarze będą bardziej odporni na stres oraz odpowiedzialność niż piłkarze. Nasi rywale poza Brazylią do potentatów się nie zaliczają, choć warto pamiętać, że podczas igrzysk w Londynie przegraliśmy ważny mecz z Australią – powiedział przed decydującymi o awansie starciami Ryszard Bosek.Mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku podkreślił, że trener reprezentacji Vital Heynen w Melbourne otrzyma informację, kto ma twardą głowę, a kto nie. – Naszych wszystkich zawodników stać, żeby dobrze grali. Dlatego jestem optymistą przed walką o awans do Final Six – dodał.

Polska przed ostatnim turniejem interkontynentalnym Ligi Narodów zajmuje w tabeli rozgrywek piąte miejsce i ma o jedno zwycięstwo więcej niż Włochy, które w Modenie podejmą w weekend trzy najmocniejsze zespoły klasyfikacji – Francję, USA i Rosję. – Włosi są w bardzo trudnej sytuacji. Bez Ivana Zaytseva i Osmany’ego Juantoreny to zupełnie inny zespół. Obecnie nie mają tylu graczy, żeby stworzyć bardzo mocną reprezentację. Jednak nie mamy co oglądać się na najgroźniejszego rywala w walce o awans, tylko grać i zwyciężać – zakończył Ryszard Bosek.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved