Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ryszard Bosek: Liga Narodów szansą na zdobycie doświadczenia

Ryszard Bosek: Liga Narodów szansą na zdobycie doświadczenia

fot. archiwum

– Nasza drużyna w tych spotkaniach może nie prezentowała ustabilizowanego poziomu, ale na tym etapie sezonu i przy takich zmianach w podstawowej szóstce jest to jak najbardziej zrozumiałe – ocenił turniej w Chinach w wykonaniu biało-czerwonych Ryszard Bosek, były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Za siatkarzami reprezentacji Polski drugi weekend zmagań w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena w Chinach odnieśli dwa zwycięstwa (z gospodarzami oraz Bułgarami), a także ponieśli porażkę z Francuzami. W każdym meczu selekcjoner biało-czerwonych desygnował do gry inny skład, dając możliwość gry każdemu z zawodników. – Wszystkie mecze, które biało-czerwoni rozegrali w Chinach, dostarczyły Vitalowi Heynenowi sporo materiału do analizy. Nasza drużyna w tych spotkaniach może nie prezentowała ustabilizowanego poziomu, ale na tym etapie sezonu i przy takich zmianach w podstawowej szóstce jest to jak najbardziej zrozumiałe – ocenił Ryszard Bosek, były szkoleniowiec reprezentacji Polski.Zwrócił on uwagę na dobrą postawę debiutantów w kadrze. – Z bardzo dobrej strony pokazali się szczególnie młodzi zawodnicy. W Chinach moją uwagę zwrócił przede wszystkim Norbert Huber. Pokazał, że może grać na podobnym poziomie jak najlepsi polscy środkowi – skomentował mistrz olimpijski, według którego Liga Narodów jest doskonałym poligonem doświadczalnym. – Liga Narodów jest dla tych młodych zawodników szansą na zdobycie doświadczenia, które może zaprocentować w przyszłości – dodał Bosek.

Zauważył on zmianę w zachowaniu Vitala Heynena, który w Chinach spokojniej prezentował się w trakcie meczów. – Trener w Chinach zaskoczył nas nie tylko eksperymentalnym składem w meczu z Francją, ale także opanowaniem przy linii bocznej boiska. Już nie wykłóca się tak z arbitrami, jak to miał w zwyczaju czynić w poprzednim sezonie – skomentował Bosek.

Przed biało-czerwonymi trzeci turniej Ligi Narodów. Tym razem udali się do Iranu, gzie zmierzą się z gospodarzami, Rosjanami oraz Kanadyjczykami. Muszą nastawić się nie tylko na walkę z rywalami, ale także nieprzychylność publiczności, która może wynikać z ostatnich słów Michała Kubiaka w kontekście ludności irańskiej. – Mam nadzieję, że względy sportowe wygrają z tymi pozasportowymi. Zmierzymy się z wymagającymi rywalami – Kanadyjczycy i Irańczycy dobrze radzą sobie w tegorocznej Lidze Narodów, a Rosjanie są groźni bez względu na skład, w którym grają – podsumował Ryszard Bosek.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved