Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ryszard Bosek: Igrzyska olimpijskie to spektakl

Ryszard Bosek: Igrzyska olimpijskie to spektakl

fot. archiwum

Przełożone igrzyska olimpijskie, zawieszone ligi – to wszystko skutek panującej epidemii koronawirusa. – Myślę, że PlusLigę trzeba zakończyć w tym momencie, ale nie ogłaszając tabeli. To nie byłoby sprawiedliwe. W takiej sytuacji jednym z największych problemów będą kwestie ekonomiczne – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Ryszard Bosek.

OLIMPIJSKI PRECEDENS

Jeszcze nigdy w historii nowożytnych igrzysk olimpijskich nie były one przekładane. W czasach koronawirusa przyszedł jednak czas na precedens i najważniejsza sportowa impreza ma odbyć się w 2021 roku. – Myślę, że to rozsądna decyzja. Wszyscy, którzy jadą na igrzyska chcą wygrać, a tym samym chcą się jak najlepiej przygotować. Sytuacja jest nadzwyczajna. Igrzyska to spektakl, to święto i nie można tego obchodzić w inny sposób – tłumaczył Ryszard Bosek, którego zdaniem pomimo tego, że igrzyska olimpijskie zostały przesunięte w czasie, to nie powinno to mieć wpływu na to, że reprezentacja Polski pozostanie jednym z faworytów.  – Nasza reprezentacja się wzmocni, bo młodzi zawodnicy nabiorą doświadczenia. Niewątpliwie skorzystają na tym drużyny, które są w fazie reorganizacji. Włosi czy Rosjanie będą mieli więcej czasu, żeby odbudować swoje ekipy. Nie obawiam się o Polaków. Jeśli siatkarze wytrzymają presję bycia najlepszym – podkreślał mistrz olimpijski.CO Z LIGĄ?

Nadal jednak niewiadomo co z rozgrywkami krajowymi. Wszyscy zainteresowanie czekają na oficjalne decyzje .Te powinny zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. Propozycji jest wiele, ale żadna nie satysfakcjonuje wszystkich. – Moim zdaniem ligę trzeba zakończyć w tym momencie, ale nie ogłaszając tabeli. To nie byłoby sprawiedliwe – podsumował Ryszard Bosek. Oprócz problemu zakończenia tegorocznych rozgrywek, kluby staną jednak także przed wyzwaniami ekonomicznymi, bowiem epidemia z pewnością będzie miała spory wpływ na sponsoring sportowy. – W takiej sytuacji jednym z największych problemów będą kwestie ekonomiczne. Kluby już teraz powinny o tym pomyśleć, bo będzie większy kłopot ze zdobyciem sponsorów czy zainwestowaniem pieniędzy – stwierdził Ryszard Bosek.

Cały materiał w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę