Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ryszard Bosek: Igrzyska olimpijskie to spektakl

Ryszard Bosek: Igrzyska olimpijskie to spektakl

fot. archiwum

Przełożone igrzyska olimpijskie, zawieszone ligi – to wszystko skutek panującej epidemii koronawirusa. – Myślę, że PlusLigę trzeba zakończyć w tym momencie, ale nie ogłaszając tabeli. To nie byłoby sprawiedliwe. W takiej sytuacji jednym z największych problemów będą kwestie ekonomiczne – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Ryszard Bosek.

OLIMPIJSKI PRECEDENS

Jeszcze nigdy w historii nowożytnych igrzysk olimpijskich nie były one przekładane. W czasach koronawirusa przyszedł jednak czas na precedens i najważniejsza sportowa impreza ma odbyć się w 2021 roku. – Myślę, że to rozsądna decyzja. Wszyscy, którzy jadą na igrzyska chcą wygrać, a tym samym chcą się jak najlepiej przygotować. Sytuacja jest nadzwyczajna. Igrzyska to spektakl, to święto i nie można tego obchodzić w inny sposób – tłumaczył Ryszard Bosek, którego zdaniem pomimo tego, że igrzyska olimpijskie zostały przesunięte w czasie, to nie powinno to mieć wpływu na to, że reprezentacja Polski pozostanie jednym z faworytów.  – Nasza reprezentacja się wzmocni, bo młodzi zawodnicy nabiorą doświadczenia. Niewątpliwie skorzystają na tym drużyny, które są w fazie reorganizacji. Włosi czy Rosjanie będą mieli więcej czasu, żeby odbudować swoje ekipy. Nie obawiam się o Polaków. Jeśli siatkarze wytrzymają presję bycia najlepszym – podkreślał mistrz olimpijski.CO Z LIGĄ?

Nadal jednak niewiadomo co z rozgrywkami krajowymi. Wszyscy zainteresowanie czekają na oficjalne decyzje .Te powinny zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. Propozycji jest wiele, ale żadna nie satysfakcjonuje wszystkich. – Moim zdaniem ligę trzeba zakończyć w tym momencie, ale nie ogłaszając tabeli. To nie byłoby sprawiedliwe – podsumował Ryszard Bosek. Oprócz problemu zakończenia tegorocznych rozgrywek, kluby staną jednak także przed wyzwaniami ekonomicznymi, bowiem epidemia z pewnością będzie miała spory wpływ na sponsoring sportowy. – W takiej sytuacji jednym z największych problemów będą kwestie ekonomiczne. Kluby już teraz powinny o tym pomyśleć, bo będzie większy kłopot ze zdobyciem sponsorów czy zainwestowaniem pieniędzy – stwierdził Ryszard Bosek.

Cały materiał w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved