Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ryszard Bosek: Dobrze, że jest dużo materiału ludzkiego

Ryszard Bosek: Dobrze, że jest dużo materiału ludzkiego

fot. Katarzyna Antczak

Na zakończenie turnieju w Mediolanie Polacy zmierzą się z Włochami. Gospodarze po pokonaniu Serbów, w sobotę ulegli Argentynie, zaś biało-czerwoni we Włoszech odnieśli dwa zwycięstwa. – Włosi są do ogrania. Grają młodzieżowym składem. Występują u siebie, ale dopiero uczą się siatkówki na najwyższym poziomie. Nasi są na tę chwilę mocniejsi – uważa Ryszard Bosek.

Reprezentacja Polski w dobiegającym końca turnieju w Mediolanie zagrała już dwa pięciosetowe spotkania. Zarówno z Argentyną, jak i z Serbami podopieczni trenera Heynena wygrali 3:2. – Eksperymenty? Właściwie nie widzimy nic nowego. Dobrze, że jest dużo materiału ludzkiego. Można wyciągnąć wnioski, lepiej sprecyzowane – powiedział Ryszard Bosek. – Heynen jest niekonwencjonalny, ale to tyle. Daje młodzieży pograć. To dobre. Widać po reprezentacjach Włoch czy Rosji, że wszyscy przygotowują się do najważniejszych imprez. Selekcja najlepszych dopiero się zacznie. Nasz trener myśli o kolejnych miesiącach – dodał.Trener biało-czerwonych wciąż rotuje składem. Mimo kolejnych zmian Polacy po 11. kolejce z 19 punktami 7 zwycięstw) zajmowali szóste miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów. Jednak to nie te rozgrywki w tym sezonie są ważne. Najważniejszym turniejem będą kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. – Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk. Kiedyś było tak, że gdy Polacy dochodzili do sukcesów w Lidze Światowej, w pierwszym składzie musieli grać najlepsi z najlepszych. Teraz nasza kadra jest podwójnym mistrzem świata. Mamy mnóstwo zawodników na bardzo wysokim poziomie. Zasób zdolnej młodzieży największy na świecie. Liga Narodów to dobry sprawdzian dla utalentowanych, by udowodnić trenerowi, że stać ich na występy w pierwszej drużynie – podkreślił Bosek.

Na zakończenie turnieju w Mediolanie Polakom przyjdzie się zmierzyć z Włochami. Gospodarze wyprzedzają naszą reprezentację w tabeli o jedno miejsce – mają jedno zwycięstwo i aż 5 punktów więcej. – Włosi są do ogrania. Grają młodzieżowym składem. Występują u siebie, ale dopiero uczą się siatkówki na najwyższym poziomie. Nasi są na tę chwilę mocniejsi. Będę patrzył ze spokojem. Jesteśmy faworytem – zakończył Ryszard Bosek.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved