Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Rwane przygotowania kadetów do mistrzostw Europy

Rwane przygotowania kadetów do mistrzostw Europy

fot. CEV

Trwają przygotowania reprezentacji Polski kadetów do mistrzostw Europy, choć sztab szkoleniowy kadry ma spory ból głowy. Nie dość, że przygotowania przerywane są turniejami mistrzostw Polski kadetów i juniorów, to jeszcze kilku kadrowiczów boryka się z kłopotami zdrowotnymi. Przed wyjazdem na czempionat Starego Kontynentu podopiecznych Macieja Zendeła czekają jeszcze sparingi z Czechami.

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła przygotowania do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Jednak sztab szkoleniowy kadry nie ma łatwego zadania. Nie dość, że przygotowania są przerywane turniejami mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, to jeszcze kilku zawodników boryka się z kłopotami zdrowotnymi. Do treningów kilka dni temu wrócił dopiero Kamil Szymura, a uraz kolana ma Kamil Kosiba. Z kolei ze skręceniami stawu skokowego borykają się Damian Czyżyk i Mateusz Poręba. – Jesteśmy trochę ograniczeni kadrowo, przygotowania nie są łatwe, ale powoli będą się toczyły – powiedział Maciej Zendeł, który najbardziej obawia się, że szyki reprezentacji mogą pokrzyżować urazy poszczególnych siatkarzy. – Musimy trochę szyć i dmuchać na zimne, żeby chłopcy przyjechali zdrowi z turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów – dodał trener polskich kadetów.Pierwsza część przygotowań praktycznie dobiegła już końca. Obecnie przed kadrowiczami turnieje półfinałowe mistrzostw Polski kadetów oraz turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów, a do Spały wrócą 11 kwietnia, by sprawdzić swoją formę w meczach towarzyskich przed wyjazdem na czempionat Starego Kontynentu. – Zbyt dużo czasu na przygotowania nie mamy. Na zgrupowaniu byliśmy do czwartku. Później spotkamy się 11 kwietnia po finałach mistrzostw Polski juniorów. 13 i 14 kwietnia mamy zaplanowane jeszcze sparingi z reprezentacją Czech. Mamy do dyspozycji mało dni szkoleniowych, ale postaramy się z nich wycisnąć jak najwięcej – zadeklarował Zendeł, który żałuje, że kadeci nie rozegrają więcej gier kontrolnych. – Liczyliśmy, że rozegramy więcej sparingów, ale rywale chcieli grać, kiedy w Polsce będą mistrzostwa Polski juniorów, a ja wówczas nie będę miał do dyspozycji 11 chłopaków z szerokiego składu – dodał trener reprezentacji kadetów.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni w mistrzostwach Europy trafili do „grupy śmierci”, w której ich rywalami będą Rosjanie, Włosi, Bułgarzy, Belgowie i Węgrzy. Szczególnie ważny dla nich będzie początek turnieju, bowiem już w pierwszych jego dniach czekają ich pojedynki ze sborną oraz Italią. – Nie da się ukryć, że w mistrzostwach Europy mamy bardzo silną grupę. Już na początku zmierzymy się z Rosją i Włochami. Jak dobrze nie wejdziemy w turniej, to potem może być bardzo ciężko o osiągnięcie dobrego wyniku, dlatego mogę jedynie obiecać, że będziemy walczyli – przyznał Zendeł. – Nie ukrywam, że boję się o zdrowie chłopaków, o to jak oni wytrzymają trudy fizyczne i psychiczne dwóch tak dużych imprez w bardzo krótkim czasie. Jeśli im się to uda, to będzie to klucz do sukcesu – zakończył szkoleniowiec biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved