Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ruszyły rozgrywki włoskiej Serie A siatkarek

Ruszyły rozgrywki włoskiej Serie A siatkarek

W sobotę został rozegrany pierwszy mecz sezonu 2018/2019 włoskiej Serie A siatkarek. Zmierzyły się w nim Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie oraz Pomi Casalmaggiore, którego barw broni Agnieszka Kąkolewska. Mistrzynie Włoch nie dały zbyt wielu szans rywalkom i pewnie wygrały ten mecz w trzech setach. Gorycz porażki na inauguracje musiała przełknąć Malwina Smarzek.

W pierwszej partii Imoco Volley rozbiło wręcz przyjezdne, wygrywając wysoko do 12. W drugiej partii gra była wyrównana, gospodyniom we znaki dała się Polina Rahimowa (22 pkt.), ale Imoco triumfowało do 22. W trzecim secie obrończynie tytułu znów wygrały pewnie do 14 i zainkasowały trzy punkty. W zespole Imoco najwięcej, bo 18 punktów zdobyła Megan Easy,  o pięć punktów mniej na swoim koncie miała Samanta Fabris. Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie, zdobywając jeden punkt zagrywką. W zespole gości Agnieszka Kąkolewska skończyła zaledwie trzy z 11 ataków, do tego dołożyła jeden punkt blokiem.

Gorycz porażki w swym debiucie w Serie A musiała przełknąć Malwina Smarzek. Jej zespół Zanetti Bergamo przegrał we własnej hali 0:3 z Unet E-work Busto Arsizio. W pierwszej partii gospodynie dość długo prowadziły, ostatecznie uległy jednak rywalkom na przewagi 24:26. Pozostałe dwie partie przebiegały już pod dyktando przyjezdnych, które wygrały do 15 i 20. W zespole gości pierwsze skrzypce grały Kaja Grobelna (15 pkt.) oraz Alessia Gennari (17 pkt.). W drużynie z Bergamo 9 punktów zdobyła Rossella Olivotto, Malwina Smarzek zakończyła mecz z 6 punktami na koncie, z czego 5 zdobyła atakiem przy zaledwie 21% skuteczności. Do tego dołożyła jeden punkt blokiem.

Pierwszym liderem tabeli został zespół Igor Gorgonzola Novara, który w trzech szybkich setach rozprawił się z Banca Valsabbina Millenium Brescia. Dobre spotkanie w barwach gospodyń rozegrały Albanka Erblira Bici (16 pkt.) oraz Yamila Nizetich (12 pkt.). Wynikiem 3:0 zakończyło się również spotkanie Saguella Team Monza z Club Italia Crai. 11 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Hanna Orthmann, punkt mniej Serena Ortolani.

Z trzech punktów cieszyli się również kibice Il Bisonte Firenze. Ich zespół pokonał 3:0 we własnej hali Reale Mutua Fenera Chieri, ale wygrana nie przyszła mu łatwo. 21 punktów dla gospodyń zdobyła w tym spotkaniu Louisa Lippmann, w zespole gości najskuteczniejsze były Giselle De La Caridad i Giulia Angelina (po 15 punktów). W ostatnim meczu pierwszej kolejki Lardini Filottrano mimo zwycięstwa w pierwszym secie uległo na własnym terenie zespołowi Savino Del Bene Scandicci 1:3. W zwycięskiej drużynie 22 punkty zdobyła Isabelle Haak, dla gospodyń po 16 punktów wywalczyły Anthi Vasilantonaki i Aiyana Whitney. Pauzował zespół Bosca San Bernardo Cuneo, a druga kolejka włoskiej Serie A siatkarek zostanie rozegrana już w najbliższy czwartek.