Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Ruszyły rozgrywki Pucharu Polski mężczyzn

Ruszyły rozgrywki Pucharu Polski mężczyzn

W środę rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Polski mężczyzn. W I rundzie wstępnej osiem zespołów rywalizowało o awans do kolejnej rundy. Swoje mecze wygrały zespoły Olimpii Sulęcin, Konspolu Słupca, KKS-u Kozienice oraz SMS-u PZPS III Spała. Mecze II rundy wstępnej zostaną rozegrane już za dwa tygodnie.

Osiem zespołów z II ligi i lig wojewódzkich przystąpiło do rywalizacji we wstępnych rundach Pucharu Polski siatkarzy. W minioną środę rozegrane zostały cztery mecze, a dwójkę, która będzie miała szansę zagrać z pierwszoligowcami wyłonią mecz za dwa tygodnie.

W Krzeszycach zespół trzecioligowego Żaka podejmował Olimpię Sulęcin. Dwa pierwsze sety szybko padły łupem drugoligowców, jednak w trzecim przyjezdni musieli się trochę napracować i nadenerwować. Ostatecznie wygrali na przewagi i awansowali do kolejnej rundy. – W trzecim secie na przyjęciu grali juniorzy i liczba niewymuszonych błędów była większa, dzięki czemu przeciwnik miał swoją szansę – mówił po meczu trener Olimpii Sulęcin, Łukasz Chajec. Pierwsze dwa sety bardzo dobrze, w trzecim rywale dobrze zagrali zagrywką, ale wytrzymaliśmy to – dodał Grzegorz Turek, atakujący Olimpii. – W trzecim secie trzymaliśmy koncentrację cały czas, ale końcówki nie wytrzymaliśmy. Olimpia zasłużenie wygrała – przyznał Paweł Maciejewicz, trener trzecioligowej drużyny.

Rywalem sulęcinian w następnej rundzie będzie zespół Kospolu Słupca, który pokonał w Wyszkowie miejscowego Campera 3:1. Po wygranym pierwszym secie do 22 przyjezdni łatwo pokonali gospodarzy w drugiej partii, pozwalając zdobyć im zaledwie 14 punktów. Camper odbudował się w secie trzecim i przedłużył rywalizację, jednak w kolejnej odsłonie wyszkowianie byli już bezradni.

Radość swoim kibicom sprawili siatkarze w Kozienicach. Enea KKS pokonał drugoligowy zespół MOSiR-u Sieradz 3:1, mimo iż w pierwszej partii uległ gospodarzom do 12. Kolejne trzy sety przebiegały już jednak pod dyktando kozieniczan, którzy mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy. W niej za dwa tygodnie zmierzą się z SMS-em PZPS III Spała. Młodzi uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonali w trzech setach w meczu wyjazdowym Powiślaka Końskowola i będą grali w Pucharze Polski dalej.

Zwycięzcy II rundy wstępnej wraz z 14 zespołami z I ligi mężczyzn utworzą pary kolejnych rund Pucharu Polski.