Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rusza karuzela transferowa przed sezonem TauronLigi

Rusza karuzela transferowa przed sezonem TauronLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sezon w Lidze Siatkówki Kobiet został już oficjalnie zakończony, dlatego też ruszamy z naszą karuzelą transferową w Lidze Siatkówki Kobiet. Oczywiście kręcić się ona zaczęła już dużo wcześniej, jednak nie chcieliśmy publikować wszystkiego przed zakończeniem rywalizacji. Lada dzień wystartuje również karuzela transferowa PlusLigi, która jak co roku cieszy się ogromny zainteresowaniem kibiców.

W środę Polska Liga Siatkówki oficjalnie zakończyła sezon LSK z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju. Przyznano medale, mistrzem Polski został Chemik Police, a ekstraklasę ma opuścić warszawska Wisła.Pierwsze rozmowy transferowe przed nowym sezonem zaczęły się już zapewne dużo wcześniej, teraz dopiero powinny wystartować z pełną mocą. Nie jest to jednak łatwe wobec sytuacji, która panuje w polskim sporcie i w siatkówce. Niepewność jutra niemal wszystkich klubów, problemy finansowe samorządów i sponsorów znacznie wyhamowały tempo układania składów na przyszły sezon.

Kluby z wielką niepewnością jeszcze negocjują warunki nowych kontraktów, nie wiedząc do końca, jak sytuacja w kraju odciśnie się na wysokości ich budżetów. Pierwsze informacje jednak już do nas docierają i pozostaje mieć nadzieję, że kolejny sezon 2020/2021 już w TauronLidze wystartuje zgodnie z planem.

W naszej karuzeli transferowej podobnie jak w poprzednim sezonie przy każdym klubie widnieć będą cztery rubryki. W pierwszej z nich będziemy umieszczali nazwiska trenerów i zawodniczek, którzy pozostają w klubie na kolejny sezon. W drugiej te zawodniczki, które do klubu przychodzą ze wskazaniem ich ostatniej przynależności klubowej. W trzeciej znajdziecie nazwiska zawodniczek odchodzących z klubu, w czwartej, budzącej zwykle najwięcej kontrowersji te, które są w kręgu zainteresowań klubu. Nazwiska w tej ostatniej kolumnie mogą się pojawiać i znikać, sam fakt prowadzenia rozmów lub wystosowania zapytania jeszcze o niczym nie świadczy, mogą się tam pojawiać też informacje nie do końca pewne.

Wszystkie informacje, które będą już potwierdzone przez klub lub co do których będziemy stuprocentowo pewni, zostaną przez nas zaznaczone w karuzeli pogrubieniem (tzw. tłusta czcionka). Informacje, które pojawią się w karuzeli jako nowe, zaznaczymy kolorem czerwonym.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa TauronLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved