Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rusza karuzela transferowa przed sezonem PlusLigi

Rusza karuzela transferowa przed sezonem PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sezon PlusLigi 2019/2020 zakończył się niespodziewanie bez wyłonienia mistrza Polski i pozostałych medalistów. Kluby jednak po oficjalnym zakończeniu zmagań pracują nad swoimi drużynami, które przystąpią do kolejnego sezonu. Dlatego Strefa Siatkówki rusza po raz kolejny z karuzelą transferową w PlusLidze. Ruchy transferowe miały miejsce już wcześniej, ale od tego momentu na bieżąco będzie znajdować w niej interesujące was informacje.

W minioną środę Polska Liga Siatkówki oficjalnie zakończyła sezon PlusLigi z powodu sytuacji epidemicznej w kraju. Sytuacja nie jest łatwa, budżety finansowe klubów stoją pod znakami zapytania, jednak karuzela transferowa się kręci i nie wygląda na to, by cokolwiek ją zatrzymało.Pierwsze rozmowy transferowe przed nowym sezonem zaczęły się już zapewne dużo wcześniej, teraz dopiero powinny wystartować z pełną mocą. Nie jest to jednak łatwe wobec sytuacji, która panuje w polskim sporcie i w siatkówce. Niepewność jutra niemal wszystkich klubów, problemy finansowe samorządów i sponsorów znacznie wyhamowały tempo układania składów na przyszły sezon.

Kluby z wielką niepewnością jeszcze negocjują warunki nowych kontraktów, nie wiedząc do końca, jak sytuacja w kraju odciśnie się na wysokości ich budżetów. Pierwsze informacje jednak już do nas docierają i pozostaje mieć nadzieję, że kolejny sezon 2020/2021 już w PlusLidze wystartuje zgodnie z planem. Pierwsze sensacyjne informacje transferowe za nami. Np. odejście Mariusza Wlazłego z PGE Skry Bełchatów.

W naszej karuzeli transferowej podobnie jak w poprzednim sezonie przy każdym klubie widnieć będą cztery rubryki. W pierwszej z nich będziemy umieszczali nazwiska trenerów i zawodników, którzy pozostają w klubie na kolejny sezon. W drugiej ci zawodnicy, którzy do klubu przychodzą ze wskazaniem ich ostatniej przynależności klubowej. W trzeciej znajdziecie nazwiska zawodników odchodzących z klubu, w czwartej, budzącej zwykle najwięcej kontrowersji tych, którzy są w kręgu zainteresowań klubu. Nazwiska w tej ostatniej kolumnie mogą się pojawiać i znikać, sam fakt prowadzenia rozmów lub wystosowania zapytania jeszcze o niczym nie świadczy, mogą się tam pojawiać też informacje nie do końca pewne.

Wszystkie informacje, które będą już potwierdzone przez klub lub co do których będziemy stuprocentowo pewni, zostaną przez nas zaznaczone w karuzeli pogrubieniem (tzw. tłusta czcionka). Informacje, które pojawią się w karuzeli jako nowe, zaznaczymy kolorem czerwonym.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved