Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ruben Schott: Chcę zrobić kolejny krok w mojej karierze

Ruben Schott: Chcę zrobić kolejny krok w mojej karierze

fot. Karolina Koster

W poniedziałek wieczorem do Gdańska przyjechał nowy zawodnik Trefla Gdańsk, Ruben Schott. Przyjmujący do tej pory do sezonu 2018/2019 przygotowywał się z reprezentacją Niemiec. – Po poprzednim sezonie ligowym praktycznie prosto z Włoch udałem się na zgrupowanie kadry, z którą walczyłem w Lidze Narodów, więc moje lato było mocno siatkarskie – mówi przyjmujący.

Ruben Schott tuż po minionym sezonie w Serie A, gdzie reprezentował Revivre Milano, udał się na zgrupowanie reprezentacji Niemiec, z którą występował z Lidze Narodów. Kadra trenera Gianiego wygrała siedem meczów, a nowy przyjmujący „gdańskich lwów” zdobył we wszystkich spotkaniach łącznie 45 punktów. Następnie zawodnik miał wakacje, a w sierpniu ponownie rozpoczął zgrupowanie z reprezentacją, która choć nie gra podczas tegorocznych mistrzostw świata, była sparingpartnerem m.in. dla Brazylii. – Praktycznie prosto z Włoch udałem się na zgrupowanie kadry, z którą walczyłem w Lidze Narodów, więc moje lato było mocno siatkarskie. Mieliśmy jeden miesiąc wolnego, podczas którego razem z dziewczyną pojechaliśmy na wakacje, a później na początku sierpnia ponownie spotkaliśmy się z reprezentacją. Ostatnie cztery tygodnie treningów zakończyliśmy w miniony weekend sparingami z Brazylią. Tuż po tych meczach przyjechałem do Gdańska – opowiada przyjmujący.Dla Rubena Schotta nadchodzący sezon będzie pierwszym w PlusLidze, ale zawodnik już niejednokrotnie występował przed polską publicznością z reprezentacją. – Tak jak polska PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig w Europie, tak samo polscy fani są jednymi z najlepszych i najgłośniejszych na świecie. To zawsze świetne przeżycie grać przed biało-czerwonymi kibicami, pamiętam niesamowitą atmosferę, jaka panowała w hali podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy – wspomina Schott.

Jednym z powodów, dla którego Ruben wybrał Gdańsk, jest osoba trenera Andrei Anastasiego. – Zawsze szukam trenera, przy którym wiem, że zrobię postęp, rozwinę się, podniosę swój poziom, a zdecydowanie takim szkoleniowcem jest trener Anastasi. Mam 24 lata i chcę zrobić kolejny krok w mojej karierze. Jestem przekonany, że w Gdańsku to się uda – mówi przyjmujący.

Schott w swoim klubowym dorobku ma już na koncie m.in. mistrzostwo Niemiec, puchar kraju oraz Puchar CEV. Co chciałby osiągnąć w nadchodzącym sezonie? – Mam nadzieję, że będziemy grać tak, jak Trefl prezentował się w poprzednich rozgrywkach, chciałbym, żebyśmy kontynuowali tych wiele zwycięstw, które zapisał na swoim koncie Gdańsk. Zrobię wszystko, by jak najmocniej się do tego przyczynić i pomagać drużynie – kończy Schott.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved