Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Rozstanie Nikoli Grbicia z serbską kadrą

Rozstanie Nikoli Grbicia z serbską kadrą

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W miniony weekend siatkarze reprezentacji Serbii zaprzepaścili pierwszą szansę na wywalczenie przepustek na igrzyska olimpijskie. Przegrana z Włochami sprawiła, że wciąż nie są pewni gry w Tokio. Taki wynik sprawił, że ze stanowiskiem szkoleniowca kadry pożegnał się Nikola Grbić.

Nikola Grbić trenerem reprezentacji Serbii był od lutego 2015 roku. Pod jego wodzą reprezentacja wygrała chociażby Ligę Światową. Zdobyła także brązowy medal mistrzostw Europy, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nie został w pełni wykorzystany tkwiący w niej potencjał. Dużym rozczarowaniem dla Serbów był brak awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Dlatego tym bardziej podopieczni trenera Grbicia chcieli wywalczyć olimpijskie przepustki do Tokio już przy pierwszej nadarzającej się okazji. Tak się jednak nie stało.Już Memoriał Huberta Wagnera był dla Serbów powodem do niepokoju, bowiem w słabym stylu przegrali w nim z Polakami oraz Brazylijczykami, a kłopoty sprawili im nawet Finowie. Tydzień później o awans na najbliższe igrzyska olimpijskie walczyli w Bari. Mimo że bez problemów uporali się z Kamerunem, to już męczarnie w starciu z Australijczykami mogły być dla nich sygnałem ostrzegawczym. Wówczas udało im się zamknąć jednak mecz w czterech setach. Kluczowy okazał się pojedynek z Włochami, w którym przyjezdni praktycznie nie istnieli. W żadnym z setów nie przekroczyli nawet bariery 20 punktów, przez co marzenia o grze w Japonii muszą odłożyć przynajmniej do stycznia, kiedy zagrają w europejskim turnieju kwalifikacyjnym. Będzie on dla nich ostatnią szansą na wywalczenie przepustek olimpijskich. Wówczas jednak za rywali będą mieli między innymi Francuzów, Niemców i Bułgarów.

W zbliżających się mistrzostwach Europy oraz w styczniowych kwalifikacjach Serbów poprowadzi już inny szkoleniowiec, bowiem po nieudanym turnieju w Bari z ławką trenerską reprezentacji pożegnał się Nikola Grbić, mimo że kontrakt miał ważny do 2020 roku.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved