Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rozpoczęły się zmagania w play-off rosyjskiej Superligi kobiet

Rozpoczęły się zmagania w play-off rosyjskiej Superligi kobiet

Odbyły się pierwsze mecze play-off w lidze rosyjskiej kobiet, gra toczy się do dwóch zwycięstw, niespodzianką była porażka Dinama Krasnodar na własnym boisku z Jenisejem Krasnojarsk. Zwycięstwo zanotowała też Urałoczka oraz Dinamo Kazań. Z kolei rywalizacja pomiędzy Dinamem Moskwa a Sachalinem Jużno-Sachalińsk została przełożona na 6 i 7 marca 2017 roku.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły przez dłuższy czas, atak i przyjęcie w tym secie rozłożyły się na niemal takim samym poziomie, z kolei przyjezdne popełniły więcej błędów własnych i przegrały tę część meczu w stosunku 23:25. Kolejne trzy sety padły łupem ekipy Jeniseja, w drugim secie gospodynie przy stanie 24:23 nie wykorzystały piłki setowej i ten fakt zemścił się na nich. Ekipa z Krasnojarska punktowała w bloku, odrzuciła swoje rywalki od siatki i dzięki dobrej grze w bloku wygrała końcówki trzeciego i czwartego seta. Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania okazała się być Natalia Małych z Dinama, która zdobyła 30 punktów i miała 49-procentową skuteczność w ataku. Z kolei w drużynie Jeniseja 20 punktów na swoje konto zapisała Anastazja Garelik i miała 41-procentową skuteczność w ataku.

Dinamo Krasnodar – Jenisej Krasnojarsk 1:3
(25:23, 24:26, 23:25, 24:26)

Stan rywalizacji play-off:
1:0 dla Jeniseja Krasnojarsk

Urałoczka poza pierwszym setem dominowała w spotkaniu z Zarieczem i dosyć pewnie je wygrała. Gospodynie przegrały pierwszego seta na skutek błędów własnych przez większą część tej partii miejscowe siatkarki prowadziły, a przy stanie 24:22 nie wykorzystały piłek setowych i musiały uznać wyższość swoich rywalek. Kolejne trzy partie padły łupem Urałoczki, w żadnym z setów przyjezdne nie zagroziły swoim przeciwniczkom i były tłem dla drużyny z Syberii. Urałoczka dominowała w każdym elemencie siatkówki, popełniła mniej błędów własnych. Nie można tego powiedzieć o siatkarkach spod Moskwy, które poza pojedynczymi akcjami w wykonaniu Małyginy czy Jurinskajej próbowała nawiązać wyrównaną walkę. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania została Ksenia Ilczenko, która zdobyła 24 punkty i miała 59-procentową skuteczność. W drużynie Zariecza 18-punktową zdobyczą popisała się Daria Małygina, która atakowała z 33-procentową skutecznością.

Urałoczka Swierdłowskaja Obłast – Zariecze Odincowo 3:0
(25:27, 25:16, 25:15, 25:18)

1:0 dla Urałoczki

Dinamo Kazań bez większych problemów pokonało Proton 3:0 i w dobrych nastrojach uda się na rewanżowy mecz do swoich rywalek. Siatkarki Protona w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Dominacja siatkarek spod Moskwy była zdecydowana, przewyższały one swoje rywalki w każdym elemencie siatkówki i odniosły wysokie zwycięstwo.

Dinamo Kazań – Proton Saratowskaja Obłast 3:0
(25:14, 25:16, 25:18)

1:0 dla Dinama Kazań