Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rozpoczęły się turnieje półfinałowe II ligi kobiet

Rozpoczęły się turnieje półfinałowe II ligi kobiet

Rozpoczęły się turnieje półfinałowe II ligi kobiet. W Pszczynie trzysetowe zwycięstwa odniosły zespoły NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki oraz WTS-u Solnej Wieliczka, które w sobotę spotkają się w bezpośrednim pojedynku. W pierwszych meczach w Tarnowie triumfowały gospodynie oraz zespół AZS-u Opole.

Turniej półfinały II ligi kobiet w Pszczynie rozpoczął się meczem PLKS-u z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Już pierwszy set przyniósł wiele emocji – po wyrównanym początku na prowadzenie wyszły gospodynie, jednak w końcówce górą były podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego. W końcówce błędy gospodyń i udany atak Marty Lach spowodowały, że NOSiR wygrał 26:24. W drugim secie NOSiR już na początku objął pieciopunktowe prowadzenie, ale dość szybko stracił tę przewagę. Dobrze grając w bloku i mając przewagę na siatce, NOSiR znów wyszedł na prowadzenie (18:12) i znów niemal całą przewagę stracił. W końcówce nowodworzanki zachowały jednak resztki zimnej krwi i wygrały do 22. Zacięty przebieg miała trzecia partia spotkania. Zespoły walczyły punkt za punkt, na niewielkie prowadzenie w połowie seta wyszedł PLKS, ale NOSiR wyrównał na 19:19. W końcówce nowodworzanki okazały się zespołem dojrzalszym i wygrały 25:20 po autowym ataku Marty Jędrysik.

W drugim meczu pomiędzy WTS-em Solną Wieliczka a UKŻPS-em Kościan zdecydowanym faworytem były siatkarki z Małopolski. Podopieczne trener Katarzyny Wąsowskiej bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie (9:3). Młody zespół z Kościana mający w składzie doświadczoną Dagmarę Grajczak próbował nawiązać wyrównaną walkę, ale przewaga rywalek była spora. W końcówce w zespole WTS-u pojawiły się na parkiecie zmienniczki, ale nie zmieniło to obrazu gr. WTS pewnie wygrał pierwszą odsłonę 25:17. Również w drugiej partii przewaga wieliczanek zarysowała się od samego początku (8:2). Przy stanie 15:6 dla rywalek trener UKŻPS-u wykorzystał już drugą przerwę, ale niewiele to pomogło, bowiem różnica pomiędzy oboma zespołami była ogromna. Po asie serwisowym Adrianny Budzoń było już 20:6, a set zakończył się wynikiem… 25:6. Na początku seta trzeciego po kilku dobrych akcjach siatkarek z Kościana dość niespodziewanie to UKŻPS prowadził 9:8, sytuacja jednak szybko wróciła do „normy” i przy stanie 14:10 dla WTS-u trener rywalek poprosił o przerwę. W końcówce UKŻPS walczył jeszcze ambitnie, ale nie był w stanie przeciwstawić się rywalkom i przegrał do 16, a całe spotkanie 0:3.

NOSiR Nowy Dwór Maz. – PLKS Pszczyna 3:0
(26:24, 25:22, 25:20)
WTS Solna Wieliczka – UKŻPS Kościan 3:0
(25:17, 25:6, 25:16)

Turniej w Tarnowie rozpoczął się od meczu gospodyń z Orłem Elbląg, triumfatorem grupy 1. Od samego początku tarnowianki narzuciły rywalkom swój styl gry i przez całą pierwszą partię miały kilkupunktową przewagę. Ostatecznie podopieczne trenera Marka Skrobota wygrały pierwszego seta do 19. Po wyrównanym początku drugiej partii tarnowianki wyszły na prowadzenie 8:5 i trener Andrzej Jewniewicz poprosił o przerwę. Elblążanki uspokoiły swoją grę, odrobiły straty i to one wyszły na prowadzenie (16:13). W końcówce ambitne gospodynie doprowadziły do remisu 24:24 i po dwóch udanych akcjach cieszyły się z wygrania drugiego seta. W trzecim secie wynik dość długo oscylował wokół remisu. W końcówce jednak gospodynie zyskały niewielką przewagę, której nie oddały już do końca i wygrały całe spotkanie 3:0.

W drugim spotkaniu faworytem z pewnością były siatkarki z Opola, które pewnie wygrały grupę 2 II ligi kobiet. Podopieczne trenera Grzegorza Silczuka dobrze wywiązały się ze swojej roli i już do samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry. Szybko zdobyły przewagę, którą utrzymały do końca seta, pewnie wygrywając do 16. W drugiej partii przewaga akademiczek z Opola była jeszcze wyraźniejsza, a wygrana do 14 tylko odzwierciedlała obraz gry na boisku. W trzeciej partii Mazovii udało się chwilami nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami, ale to było zbyt mało, by urwać faworytkom choćby seta. AZS Opole wygrał do 20 i całe spotkanie 3:0.

Orzeł Elbląg – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(19:25, 24:26, 22:25)
AZS Opole – Bluesoft Mazovia Warszawa 3:0
(25:16, 25:14, 25:20)