Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rozpoczęły się kwalifikacje do Ligi Mistrzyń

Rozpoczęły się kwalifikacje do Ligi Mistrzyń

Siedem zespołów rywalizuje o dwa wolne jeszcze miejsca w Lidze Mistrzyń. Miejsce w trzeciej rundzie kwalifikacji ma już zapewniony VK UP Ołomuniec, o awans walczą pozostałe drużyny. Pierwsze mecze wygrały zespoły Mladosti Zagrzeb, Partizani Tirana oraz trenowany przez Jakuba Głuszaka Vasas Budapeszt. Rewanże już za tydzień.

Siedem zespołów przystąpiło do kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Stawką są dwa wolne miejsca w elicie, a zajmą je zwycięzcy III rundy. W niej już znalazł się mistrz Czech, VK UP Ołomuniec, który w II rundzie (która jest tak naprawdę pierwszą) ma wolny los. Pozostałe sześć zespołów rozegrało swoje pierwsze mecze we wtorek i w środę.

W czarnogórskim Barze miejscowy zespół Luka zmierzył się z Vasasem Budapeszt. Przyjezdne nie zostawiły gospodyniom żadnych złudzeń, pewnie wygrywając w trzech setach do 12, 17 i… 7. Węgierska drużyna w każdym elemencie gry była o wiele lepsza od swoich rywalek, deklasując je w trzeciej partii, która rozpoczęła się od stanu 8:0. W zespole prowadzonym przez polskiego szkoleniowca Jakuba Głuszaka wyróżniała się Kata Torok, która zapisała na swoim koncie 16 punktów. Vasas jest zdecydowanym faworytem przed meczem rewanżowym w Budapeszcie.

Również w trzech setach zakończył się mecz w Zagrzebiu. Mladost pokonała ukraiński zespół Chimika Jużnyj 3:0, zdecydowanie przeważając w dwóch pierwszych setach. W trzeciej partii dość długo prowadził przyjezdne, w pewnym momencie nawet siedmioma punktami (16:9), ale straciły tę przewagę. Chorwacki zespół doprowadził w końcówce do remisu i wygrał tego seta 27:25. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Valentina Vrbanc (17) oraz Bozana Butigan (16). Mimo sporej zaliczki Mladost nie może jeszcze czuć się pewnie przed rewanżem na Ukrainie.

W Tiranie pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń odniósł miejscowy zespół Partizani. Mimo porażki w pierwszej partii 15:25 z bośniacki Jedinstvem Brcko kolejne trzy sety padły już łupem gospodyń. Świetne spotkanie w barwach zespołu z Tirany rozegrały Romana Hudecova (22 pkt.) oraz Yeliz Basa (20 pkt.). Rewanż w Bośni będzie z pewnością ciekawy, a sprawa awansu do II rundy kwalifikacji nie jest jeszcze zamknięta.