Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozgrywki młodzieżowe mają szanse zostać dokończone?

Rozgrywki młodzieżowe mają szanse zostać dokończone?

fot. pzps.pl

Po przerwaniu na początku marca wszystkich rozgrywek siatkarskich w Polsce wciąż nie wiemy, jak zakończą się rozgrywki młodzieżowych mistrzostw Polski. O ile decyzja co do rozgrywek ligowych zapadła, to drużyny młodzieżowe wciąż czekają. Niewykluczone, że będą mogły być dokończone, a PZPS bacznie obserwuje sytuację w kraju i w innych dyscyplinach sportowych.

Pandemia koronawirusa przerwała rozgrywki sportowe w całym kraju. Dotyczy to również siatkówki. O ile w rozgrywkach ligowych podjęto już decyzję o zakończeniu rywalizacji i przyznaniu lub tytułów mistrzowskich, o tyle rozgrywki młodzieżowe wciąż są w zawieszeniu.W mistrzostwach Polski juniorów i juniorek wyłoniono po osiem najlepszych zespołów, które awansowały do turnieju finałowego. Wśród kadetów i kadetek zdołano rozegrać ćwierćfinały – mamy więc po 16 drużyn, którym pandemia przerwała przygotowania do turniejów półfinałowych. Młodziczki i młodzicy nie zaczęli jeszcze rozgrywek ogólnopolskich.

Coraz częściej mówi się, że rozgrywki sportowe mogą zostać wznowione w maju. Takie rozwiązanie planuje ekstraklasa piłkarska, bacznie przyglądając się temu, co dzieje się poza granicami kraju. W Niemczech i Czechach kluby sportowe wznowiły już treningi przy zachowaniu maksymalnych zasad ostrożności. Niewykluczone, że taka decyzja zapadnie również w przypadku polskiej piłki nożnej.

Czy rozgrywki młodzieżowe mogłyby więc zostać dokończone pod koniec maja i w czerwcu? Na pewno taki wariant brany jest pod uwagę. Tu problemy z certyfikatami międzynarodowymi kończącymi swoją ważność 15 maja są niewielkie (w drużynie młodzieżowej może jednak występować jeden gracz spoza granic Polski). Ostatecznie może dojść do próby dokończonie rozgrywek o młodzieżowe mistrzostwa Polski w lipcu cy nawet we wrześniu. Wówczas trzeba byłoby jednak wstrzymać okno transferowe, a niektórzy juniorzy i juniorki mogliby trenować ze swoimi nowymi klubami. Na decyzje PZPS niecierpliwie oczekują młodzi siatkarze i siatkarki w całym kraju.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved