Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rozgrywki ligowe zakończą się wcześniej

Rozgrywki ligowe zakończą się wcześniej

fot. Katarzyna Antczak

– Rozmawiałem z działaczami PZPS-u o możliwości skrócenia rozgrywek PlusLigi. Byłoby to dobre rozwiązanie dla reprezentacji – mówi „PS” selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi. O ewentualnym skróceniu rozgrywek ligowych dyskutował z wysłannikami związku podczas spotkania w Kędzierzynie-Koźlu.

Rozgrywki, które w fazie zasadniczej pędziły na łeb na szyję, w play-off nagle mocno zwolnią. Pomiędzy pierwszym i drugim meczem półfinałowym zaplanowano aż 10 dni przerwy, pomiędzy finałami prawie dwa tygodnie! Tymczasem po odpadnięciu wszystkich polskich zespołów z Ligi Mistrzów zwalniają się terminy na mecze ligowe. – Dla dobra reprezentacji dobrze byłoby przyspieszyć półfinały i finały i zakończyć rozgrywki nie 6 maja, a 23 kwietnia. Wtedy mielibyśmy więcej czasu na kadrę i wyleczenie kontuzjowanych i zmęczonych zawodników – przekonuje selekcjoner. Od razu jednak zastrzega: – Wiele zależy od telewizji, federacji i innych klubów. Wszyscy muszą się na to zgodzić. Poza tym nie odbierajmy szansy Resovii, która może przecież wyeliminować Azimut Modena – powiedział Ferdinando de Giorgi kilka godzin przed meczem rzeszowskiego zespołu.Zielone światło do przyspieszenia ligi jednak jest. – Pochylimy się nad terminarzem i jeśli będzie szansa, postaramy się poprosić władze PLPS-u o przyspieszenie rozgrywek. Musimy jednak wstrzymać się z decyzjami. Nie skreślajmy Resovii – powiedział nam wczoraj w południe szef pionu szkolenia w PZPS-ie Włodzimierz Sadalski, który uczestniczył w rozmowach z De Giorgim. Kilka godzin później rzeszowianie pożegnali się z Ligą Mistrzów. Czy to oznacza, że rozgrywki PlusLigi zostaną przyspieszone?

Na prośbę szkoleniowca reprezentacji kobiet, Jacka Nawrockiego, przyspieszone zostały już rozgrywki play-off w Orlen Lidze. Pierwsze mecze play-off, które pierwotnie były zaplanowane na 8 i 19 kwietnia, rozegrane zostaną 1 i 8 kwietnia. Mistrza Polski kobiet poznamy już 19 kwietnia.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved