Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rouzier przenosi się z Japonii do Kataru

Rouzier przenosi się z Japonii do Kataru

fot. Klaudia Piwowarczyk

Antonin Rouzier po dwóch sezonach spędzonych w lidze japońskiej przenosi się w dużo cieplejsze miejsce. Jak podaje World of volley były reprezentant Francji podpisał kontrakt z katarskim Al-Rayyan SC.

Polscy kibice dobrze pamiętają Rouziera z występów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, której barw bronił przez dwa sezony (2011-2013). Z Opolszczyzny Francuz przeniósł się na rok do ligi włoskiej, a kolejne trzy sezony spędził w lidze tureckiej. Tam zagrał w trzech klubach. W sezonie 201/2018 Rouzier grał rosyjskim Jenisiej Krasnojarsk, a stamtąd już trafił do Japonii, gdzie dwa sezony grał w  Toray Arrows.Teraz dla Rouziera czas na kolejny rozdział. Francuski atakujący związał się umową z katarskim Al-Rayyan SC na jeden sezon. Klub z Kataru to wielokrotny uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata,  który w 2014 roku sięgnął w nich po srebro. W 2019 roku zajął natomiast czwarte miejsce.

Warto przypomnieć, że w Al-Rayyan grało wcześniej także dwóch polskich zawodników – Zbigniew Bartman i Wilfredo Leon. W 2016 roku obaj zdobyli z tym klubem Puchar Kataru, natomiast Leon zadebiutował w nim dopiero w finale rozgrywek.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę