Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Roten Raben i Developres w finale turnieju w Wieliczce

Roten Raben i Developres w finale turnieju w Wieliczce

Rote Raben Vilsbiburg oraz Developres Rzeszów wygrały po dwa mecze w swoich grupach i w niedzielę zagrają w finale turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce. W meczu o trzecie miejsce gospodynie zagrają z Radomką Radom, a MKS Kalisz i #VolleyWrocłąw, które przegrały swoje spotkania i zajęły ostatnie miejsca w grupach zmierzą się w starciu o 5. miejsce.

W drugim dniu turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce dokończono rozgrywki grupowe. Rote Raben Vilsbiburg po piątkowej wygranej z Solną Wieliczka nie miał również zbyt wielu problemów z pokonaniem zespołu #VolleyWrocław w trzech szybkich setach i pewnie wygrał swoją grupę. W ostatnim spotkaniu tej grupy doszło do niespodzianki. Pierwszoligowiec z Wieliczki w trzech setach pokonał rywala z ekstraklasy i zajął drugie miejsce w grupie. Wrocławianki z dwoma porażkami uplasowały się na ostatnim, trzecim miejscu.

Rywalizację w drugiej grupie rozpoczął mecz MKS-u Kalisz z Radomką Radom. Pierwszy set padł łupem podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego, jednak w dwóch kolejnych lepsze już były radomianki, które wygrały całe spotkanie 2:1. W kolejnym spotkaniu zespół z Kalisza również musiał uznać wyższość rywalek. Pierwszego seta z Developresem MKS przegrał do 10, w drugim walczył do końca, ale uległ rzeszowiankom w końcówce, a w trzecim pokonał rywala do 13. Porażka 1:2 oznaczała dla kaliszanek trzecie miejsce w grupie, a o zwycięstwo Developres zagrał z Radomką. W pierwszym secie lepsze okazały się podopieczne trenera Jacka Skroka, które wygrały 25:21. W dwóch kolejnych setach faworyt turnieju i jeden z mocniejszych kandydatów do mistrzostwa kraju w nadchodzącym sezonie już nie zawiódł. Developres wygrał dwa kolejne set i całe spotkanie 2:1, wygrywając swoją grupę.

Niedzielne mecze rozpoczną się od starcia MKS-u Kalisz z zespołem z Wrocławia, a stawką tego spotkania będzie 5. miejsce w turnieju. Potem gospodynie zagrają z Radomką o 3. miejsce, a na końcu w finale Developres zmierzy się z niemieckim Rote Raben Vilsbiburg.