Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosyjskie kluby przedłużają kontrakty

Rosyjskie kluby przedłużają kontrakty

fot. Piotr Woźniak

Dynamo Moskwa przedłużyło kontrakty z ośmioma zawodnikami, wśród których są między innymi Siergiej Grankin, Jurij Bierieżko i Denis Biriukow. Trenerem Biełogorie Biełgorod nadal pozostanie Gienadij Szypulin, ale klub opuści jego asystent, Wadim Chamutckich. Żeński klub Dinamo Kazań na kilka dni przed turniejem finałowym rosyjskiej ligi poinformował o przedłużeniu kontraktu z libero Jekateriną Ułanową.

Ośmiu zawodników wicemistrza Rosji przedłużyło kontrakty ze swoim klubem na następny sezon. Barw Dynama Moskwa nadal będą bronić kapitan drużyny, Siergiej Grankin oraz przyjmujący Jurij Bierieżko, Denis Biriukow oraz Aleksandr Bołdyriew. Nową umowę podpisał również atakujący Paweł Krugłow, a także środkowi Dmitrij Szczerbinin i Igor Filippow. Nadal barw Dynama bronić będzie libero Artiom Jermakow. Wiadomo już na pewno, że klub opuści Ivan Zaytsev.Nową umowę z Zenitem Kazań na sezon 2016/2017 podpisał środkowy Aleksandr Gucaluk.

Trenerem Biełogorie Biełgorod nadal będzie Gienadij Szypulin, który zapowiedział jednak, że dojdzie do zmian w sztabie szkoleniowym. – Pozostanę głównym trenerem, natomiast mogą się zmienić moi asystenci. Nie trzeba z tego robić tragedii, działamy według wcześniej ustalonego planu – przyznał szkoleniowiec rosyjskiej drużyny. Oznacza to, że Biełgorod opuści asystent Szypulina, Wadim Chamutckich.

W żeńskiej drużynie Dinama Kazań pozostanie na kolejny sezon libero Jekaterina Ułanowa. Zawodniczka już dwukrotnie z powodów rodzinnych przerywała karierę. W tym sezonie udało jej się rozegrać 12 meczów w lidze rosyjskiej i Lidze Mistrzyń. Dinamo Kazań obok Dinamo Moskwa, Dinamo Kaliningrad oraz Urałoczki Jekaterynburg będzie jednym z czterech czołowych rosyjskich zespołów, które w poniedziałek i wtorek walczyć będą o mistrzostwo kraju w turnieju finałowym.

źródło: championat.com, inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved