Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rosyjskie kluby nie zagrają w Turcji

Rosyjskie kluby nie zagrają w Turcji

fot. Arkadiusz Buczyński

Rosyjska prasa poinformowała, że dwa najbliższe mecze w Lidze Mistrzów z udziałem Dinama Moskwa i Biełogorje Biełgorod nie odbędą się. Rosyjskie kluby nie chcą grać w Turcji, tłumacząc to aktualnym kryzysem politycznym pomiędzy oboma krajami.

We wtorek w grupie A Ligi Mistrzów Arkas Izmir podejmować miał Biełogorje Biełgorod, dzień później Dinamo Moskwa w grupie B miało zagrać w Ankarze z miejscowym Ziraat Bankasi. Rosyjska prasa poinformowała jednak, że do tych meczów nie dojdzie. Powodem jest kryzys polityczny w relacjach pomiędzy oboma krajami po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez wojska tureckie.– Nie odwołaliśmy tych spotkań. Po prostu nie mamy możliwości, żeby wylecieć do Turcji. Wynika to z rozporządzenia naszych państwowych organów – tłumaczy Aleksandr Jaremienko, sekretarz rosyjskiej federacji siatkówki. – Nie oddajemy tych meczów walkowerem, po prostu nie możemy zagrać w Turcji. Jesteśmy otwarci na inne propozycje, przełożenie meczów lub rozegranie ich na neutralnym terenie. Jesteśmy gotowi rozpatrzeć takie propozycje – twierdzi sekretarz.

Rosyjskie kluby oraz rosyjska federacja przedstawiły sytuację CEV. Teraz wszyscy czekają na stanowisko i decyzję europejskiej federacji.

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved