Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Rosji grają dalej, ale bez kibiców

W Rosji grają dalej, ale bez kibiców

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Podczas gdy coraz więcej europejskich lig kończy swoje rozgrywki, w Rosji trwa faza play-off. Federacja nie zdecydowała się na zawieszenie rozgrywek w związku z pandemią koronawirusa. Kolejne pojedynki zarówno w męskiej jak i żeńskiej Superlidze odbędą się bez udziału kibiców.

Dotychczas w Europie rozgrywki zakończono między innymi w Niemczech, Belgii, Estonii czy Słowacji. Inne ligi w tym polska, włoska czy francuska obecnie jedynie wstrzymały granie. Mimo trwającej pandemii koronawirusa w Rosji nie zdecydowano się na żadną przerwę w rozgrywkach. W rywalizacji kobiet trwają już półfinały, zaś u mężczyzn w miniony weekend rozpoczęła się runda kwalifikacyjna play-off.Miejsce w turnieju finałowym Superligi po fazie zasadniczej zapewniły już sobie Lokomotiw Nowosybirsk z Fabianem Drzyzgą w składzie oraz Zenit Kazań. O pozostałe cztery miejsca zespoły rywalizują w systemie mecz i rewanż. Pierwszy mecz tej rundy Gazprom-Jugra Surgut Macieja Muzaja przegrał 1:3. Władze tego zespołu zdecydowały, że nie chcąc narażać siatkarzy na niebezpieczeństwo, nie pojadą do Moskwy na mecz rewanżowy. Tym samym dla tego zespołu sezon już dobiegł końca.

Nie zakończyły się jednak rozgrywki ligi rosyjskiej. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu rosyjska federacja zdecydowała, że pozostałe mecze play-off odbędą się według wcześniej przygotowanego terminarza, jednak bez udziału kibiców. Zarządzenie dotyczy zarówno rozgrywek mężczyzn jak i kobiet.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w rosyjskiej Superlidze siatkarzy
Wyniki fazy play-off w lidze rosyjskiej siatkarek

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved