Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Rosjanki nie chcą lecieć do Ankary na turniej kwalifikacyjny do IO

Rosjanki nie chcą lecieć do Ankary na turniej kwalifikacyjny do IO

fot. FIVB

Rosyjska prasa zaczyna kwestionować przyznanie Ankarze organizacji turnieju kwalifikacyjnego kobiet do igrzysk olimpijskich. Jewgienija Starcewa otwarcie mówi o strachu przed wylotem do Turcji. Wszystko to spowodowane jest napięciem politycznym pomiędzy Rosją a Turcją, które nasiliło się w ostatnich dniach.

Dwie rosyjskie drużyny nie wyleciały na mecze Ligi Mistrzów, które we wtorek i w środę miały odbyć się na terenie Turcji. Dinamo Moskwa i Biełogorie Biełgorod zaproponowały rozegranie tych spotkań 13 stycznia, nie wiadomo jednak, jaka będzie decyzja CEV i klubów tureckich. Powodem odmowy wylotu na mecze do Turcji jest napięta sytuacja polityczna pomiędzy tymi krajami i stanowisko władz Federacji Rosyjskiej, zakazujące sportowcom tego kraju kontaktu ze sportowcami tureckimi i wylotów do Turcji.W rosyjskiej prasie pojawiły się również głosy, że reprezentacja kobiet nie powinna lecieć do Turcji na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. – Cała nasza drużyna jest przeciwna wyjazdowi do Turcji. Nie wiem, czy to, co oglądamy w telewizji, jest prawdziwe, czy też nie, ale to jest przerażające – mówi Jewgienija Starcewa.Na tym turnieju ma wystąpić wiele europejskich reprezentacji. Gdy sobie wyobrażam, że trzeba będzie tam polecieć, to jestem przerażona – twierdzi reprezentantka Rosji. Starcewa wspomina również o strachu przed zatruciami pokarmowymi w Turcji. – Osobiście byłam ofiarą takiego zatrucia. Nie wiem, jak to się stało, ale cała drużyna miała gorączkę, miałyśmy problemy z powrotem do Rosji – twierdzi Starcewa.

Rosyjski klub Dinamo Moskwa poinformował za pomocą portalu społecznościowego, że gotowość przejęcia organizacji turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich wyraziła włoska federacja. Trudno jednak znaleźć potwierdzenie tej informacji we włoskich mediach. Zdaniem rosyjskich dziennikarzy organizacja kwalifikacji przez Turcję jest zagrożona. W turnieju zaplanowanym od 4 do 9 stycznia oprócz Turcji i Rosji wezmą udział Polska, Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy i Chorwacja.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved