Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosjanin zawieszony na 1,5 roku

Rosjanin zawieszony na 1,5 roku

fot. vc-dynamo.ru

Potwierdziły się wyniki badań Pawła Moroza, u którego w tamtym roku zostały wykryte w organizmie niedozwolone środki dopingowe. Na zawodnika została nałożona kara osiemnastu miesięcy zawieszenia.

O obecnej sytuacji Moroza mówił agent zawodnika Dmitrij Rezwanow. – Czekamy obecnie na informację, czy możemy składać apelację czy nie. Paweł otrzymał osiemnastomiesięczną karę, której data rozpoczęcia to październik 2018 roku – przyznał. To znaczy, że Moroz nie wystąpi w sezonie 2019/2020.Wszystko odnosi się do wyników badań antydopingowych, które odbyły się po pierwszych meczach rosyjskiej Superligi. Już w listopadzie ubiegłego roku Paweł Moroz został zawieszony w prawach zawodnika. 32-letni siatkarz nie trenuje już od tego czasu ze swoją drużyną. Już wtedy Moroz wraz ze swoimi prawnikami złożył wniosek do sztokholmskiego laboratorium antydopingowego, aby uzyskać szczegółową analizę pierwszego testu, który został przeprowadzony po meczu z Dinamem Moskwa.

Moroz ma na koncie występy m.in. w Uralu Ufa, Fakiele Nowy Urengoj, czy Dinamie Okręg Leningradzki. Zagrał też w reprezentacji Rosji.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved