Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rosjanie w szoku po porażce w ćwierćfinale

Rosjanie w szoku po porażce w ćwierćfinale

fot. cev.eu

Rosyjskie media są w szoku i niemal w żałobie. Reprezentacja największego kraju świata pożegnała się z mistrzostwami Europy na etapie ćwierćfinału. Federacja siatkówki w Rosji zamierza wyciągnąć konsekwencje z tak słabego występu zespołu.

Rosja przegrała ze Słowenią 1:3 i nie zagra w półfinale mistrzostw Europy. Wystąpią w nim Słoweńcy, którzy zmierzą się z Polską. Niezadowolenia z takiego obrotu spraw nie krył sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Siatkówki, Aleksander Jaremienko. Zespół nie wykonał zadania – grzmiał rosyjski działacz, cytowany przez agencję TASS. – Powody takiego występu będą musiały zostać wyjaśnione. Zespół nie zagrał odpowiedzialnie. Nie sądzę, że nasza drużyna była gorsza. Po prostu nie zagrała tak, jakby mogła – stwierdził Jaremienko.„Ból! Reprezentacja Rosji odpadła z mistrzostw Europy” – pisze championat.com i komentuje, że obrona tytułu przerodziła się w rozczarowanie. Rosyjski portal pomstuje, że Słowenia po Grecji miała być kolejnym „wygodnym rywalem”, a tymczasem Rosjan spotkało spore rozczarowanie. Dotąd Rosja cztery razy grała ze Słowenią na mistrzostwach Europy i cztery razy wygrywała. Swoje dostało się też sędziemu, który miał nie zauważyć w pierwszym secie, że piłka nie dotknęła rosyjskiego bloku. Słoweńcom udało się za to wyłączyć z gry Wołkowa. Końcową część meczu nazwano „paradą śmiesznych błędów” rosyjskiego zespołu.

„Słowenia sensacyjnie wyeliminowała Rosję” – czytamy na łamach „Sport-Expressu”. Podkreślono patriotyczną postawę słoweńskich kibiców, którzy wierzyli przed meczem w pokonanie Rosji, mimo że nic na to nie wskazywało. „Kto nie skacze, nie jest Słoweńcem” – rozległo się wielokrotnie w hali w Lublanie. Rosyjski dziennikarz, piszący relację z meczu przyznał, że było tam tak głośno, że nie słyszał kolegi, siedzącego obok. 12 tysięcy kibiców dopingowało siatkarzy, co zestawiono z faktem, że na piłkarskich derbach Lublany było w weekend 1500 fanów. „Rozpoczęło się od 1:4. Nie można było tego zaakceptować. Ten wynik wydawał się bzdurą, a nasi mieli za chwilę pokazać prawdziwą siłę siatkówki” – napisano o meczu. Mocno grająca Słowenia udzieliła Rosji gorzkiej lekcji.

„Rosjanie przegrali ze Słowenią w ćwierćfinale mistrzostw Europy” – napisał sport.ru. Dodano, że przez cały mecz Słowenia była silnie nastawiona na zwycięstwo. Rosyjskim siatkarzom zarzucono fatalne przygotowanie psychologiczne i kiepską grę na przyjęciu. „W ataku też nie było kogo wyróżnić” – napisano. „Na tle Słowenii graliśmy blado, więc porażka jest zasłużona. Mim tego, że byliśmy wyraźnymi faworytami tego ćwierćfinału”.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved