Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Rosjanie w Rio bez Markina

Rosjanie w Rio bez Markina

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rosyjski siatkarz Aleksander Markin nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Chociaż trener Władimir Alekno brał go pod uwagę, to MKOl nie pozwolił, by znalazł się w kadrze. A wszystko przez wpadkę z meldonium…

O Markinie zrobiło się głośno w marcu, kiedy ujawniono, że test antydopingowy przeprowadzony w styczniu podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie dał wynik pozytywny. W jego organizmie wykryto meldonium, którego stężenie wynosiło 300 nanogramów, co jest dopuszczalną wartością według Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Dzięki temu uniknął dalszych konsekwencji, jednak na IO i tak nie pojedzie.We wtorek dostałem pismo, że nie będę mógł wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich. Trudno mi zrozumieć taką decyzję, bo MKOl stwierdził, że nie dopuści zawodników, którzy zostali zdyskwalifikowani za doping. Ja byłem tylko zawieszony. Decyzja została podjęta. Nie będę się odwoływał – powiedział Markin.

MKOl nie wykluczył wszystkich rosyjskich sportowców z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Decyzje o ewentualnych karach za rozwinięty system dopingu w tym kraju mają podejmować federacje poszczególnych dyscyplin. Przy okazji wprowadzono pewne obostrzenia. Wszyscy Rosjanie zgłoszeni do startu w Rio mają przejść rygorystyczne testy antydopingowe, do startu nie zostaną też dopuszczeni zawodnicy choćby raz karani w przeszłości za złamanie przepisów antydopingowych.

Rosja będzie jednym z rywali biało-czerwonych podczas siatkarskiego turnieju na IO. W grupie B będą rywalizowały także Argentyna, Iran, Kuba i Egipt.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved