Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Rosjanie bez problemu pokonali Słowenię i zagrają w półfinale

ME: Rosjanie bez problemu pokonali Słowenię i zagrają w półfinale

Rosjanie nie mieli zbyt wielu problemów w meczu ćwierćfinałowym ze Słowenią. Sborna pokonała rywala w trzech szybkich setach do 17, 19 i 19 i pewnie awansowała do półfinału mistrzostw Europy siatkarzy. Barażowi pogromcy biało-czerwonych zakończyli swój udział w turnieju na etapie ćwierćfinału.

Już na początku spotkania o wiele lepiej radzili sobie Rosjanie, którzy przy zagrywce Maksima Michajłowa wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (6:2). Na pierwszej przerwie technicznej nieprzerwanie lepsi byli zwycięzcy grupy A (8:3), a rywale nie potrafili wywalczyć akcji przy własnej zagrywce (6:12). W ofensywie szalał Dmitrij Wołkow, który najpierw popisał się potężnym atakiem, a następnie sprytną kiwką, która sprowadziła obie ekipy na kolejny regulaminowy czas (16:8). Po nim niewiele się zmieniło, a Wołkow trzy grosze wtrącił zza linii 9. metra (18:9). W końcu i Słowenia wywalczyła dwa oczka z rzędu, ale jej sytuacja nadal była mało komfortowa (13:20). W końcówce przewaga Sbornej nie podlegała dyskusji (24:16) i popsuta zagrywka Słoweńców zakończyła premierową odsłonę (25:17).

Początek kolejnej partii stał pod znakiem gry punkt za punkt i dopiero rosyjski blok dał tej drużynie prowadzenie na przerwie technicznej (8:6). Po powrocie na boisko kolejna „czapa” powiększyła przewagę drużyny Siergieja Szlapnikowa (12:8). Dwie zacięte akcje padły łupem wicemistrzów Europy, ale nie poderwało ich to do walki – nadal na czele utrzymywali się Rosjanie, po raz kolejny już w tym spotkaniu zatrzymując ofensywę rywali (15:10). Sborna świetnie czytała grę Dejana Vincicia (17:12) i nic nie wskazywało na to, że gra Słowenii miała się odmienić. Wołkow pojedynczym blokiem zatrzymał Tonecka Sterna (22:15) i to on dał swojej ekipie piłkę setową (24:17), a ponownie popsuty serwis Słowenii zakończył całą partię (25:18).

Tym razem rosyjska ściana uruchomiła się już w pierwszych minutach kolejnego seta (5:2), ale po pierwszym czasie technicznym aktualnym wicemistrzom Europy udało się nawiązać kontakt punktowy (8:9), ale nie wykorzystali oni swoich szans na wyrównanie rezultatu (10:12). Na lewej stronie w ofensywie pomylił się Tine Urnaut i jego zespół znów tracił do rywali trzy oczka (11:14). Skuteczne zbicia Rosjan praktycznie ze wszystkich stref były nie do zatrzymania przez ekipę Slobodana Kovaca, a do gry jego podopiecznych nie pobudziła nawet kolejna przerwa (16:20). Spory kiks w polu zagrywki Wołkowa nie przeszkodził Sbornej w utrzymaniu prowadzenia, bowiem chwilę później to przyjmujący popisał się świetnym atakiem z szóstej strefy (23:18). Potrójny blok dał Rosji piłkę meczową i tym razem skuteczną akcją ze środka Artioma Wolwicza Rosjanie zakończyli cały, jednostronny pojedynek.

Rosja – Słowenia 3:0
(25:17, 25:19, 25:19)

Rosja: Własow (6), Wolwicz (8), Grankin (1), Wołkow (12), Bierieżko (10), Michajłow (13), Gołubiew (libero) oraz Żygałow, Martyniuk (libero) i Feoktistow
Słowenia: Pajenk (5), Kozamernik (3), Sket A. (8), Gasparini (2), Vincić, Urnaut (12), Kovaćić (libero) oraz Stern T. (3), Stern Z., Koncilja i Ropret