Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Zwycięstwa polskich rozgrywających w 24. kolejce

Rosja M: Zwycięstwa polskich rozgrywających w 24. kolejce

W 24. kolejce ligi rosyjskiej siatkarzy obaj polscy rozgrywający mogli cieszyć się ze zwycięstw. Fabian Drzyzga i jego Lokomotiw Nowosybirsk nie stracił seta w meczu z Uralem Ufa, a Dinamo Moskwa Grzegorz Pająka dopiero w tie-breaku wywalczyło triumf w ostatnim zespołem w ligowej klasyfikacji – Jarosławiczem Jarosław.

Lokomotiw Nowosybirsk nie miał większych problemów, aby pokonać przed własną publicznością Ural Ufa. Przyjezdnym jedynie w pierwszym secie udało się przekroczyć granicę 20 oczek, a całe spotkanie trwało zaledwie 74 minuty. Liderem ekipy prowadzonej przez Plamena Konstantinowa był Konstantin Bakun, który zdobył 13 oczek, a 2 dołożył od siebie Marko Ivović, notując wysoką, 71% skuteczność w ataku. Fabian Drzyzga rozegrał cały mecz i wywalczył jeden punkty bezpośrednio z zagrywki.

Trzech setów potrzebowali także gracze Fakiełu Nowy Urengoj, którzy okazali się lepsi od Gazpromu-Jugry Surgut, choć goście trzeciego seta przegrali dopiero po grze na przewagi. Ekipie Camillo Placiego nie przeszkodził brak na boisku Dmitrja Wołkowa, ciężar gry na swoje barki wziął Jegor Kliuka oraz Denis Bogdan. Obaj gracze zapisali na swoim koncie po 16 oczek, a na przestrzeni całego spotkana to Fakieł dominował przede wszystkim w bloku. W zaledwie 68 minut Nowa Nowokujbyszewsk pokonała Jugrę Smotłor Niżniewartowsk, tylko w premierowej odsłonie pozwalając jej na dobrnięcie do bariery 20 punktów. Różnica pomiędzy dyspozycją obu ekip była widoczna przede wszystkim w ofensywie, gospodarze zanotowali aż 62% skutecznych ataków przy zaledwie 42% przyjezdnych.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się starcie 24.kolejki Superligi zakończyło się bez podziału punktów. Po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Zenit z Sankt Petersburga oraz z Kazania. Gospodarze dość łatwo wygrali pierwszego seta 25:19, ale potem inicjatywę przejęli mistrzowie Rosji, którzy dzięki temu zapisali na swoim koncie pełną pulę. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie skrzydłowi. Earvin Ngapeth wywalczył ich 19, Maksim Michajłow 18, natomiast mecz z 13 oczkami skończył Matthew Anderson.  Tym samym Zenit Sankt Petersburg zmniejszył przewagę w tabeli nad Fakiełem Nowy Urengoj do 2 punktów, a zespół Władimira Alekno jest niekwestionowanym liderem rozgrywek.

Podziałem punktów zakończyło się starcie Dinama Moskwa z Jarosłaiwczem Jarosław. Dość niespodziewanie siatkarze ze stolicy Rosji w drugim secie wysoko ulegli niżej notowanym rywalom i dopiero w tie-breaku przypieczętowali zwycięstwo. Grzegorz Pająk pojawiał się w pierwszym i drugim secie, trzeciego rozpoczął już w podstawowym składzie, podobnie jak czwartego. W piątej grą Dinama ponownie kierował Walentin Bezrukow. Polski rozgrywający zapisał na swoim koncie aż 5 punktów. Dwukrotnie punktował bezpośrednio z pola zagrywki, a dodatkowo dołożył 2 bloki. Liderami Dinama byli Romanas Skuljawiczius oraz Dick Kooy, każdy z nich wywalczył po 16 oczek.

Większych emocji nie przyniósł pojedynek wicelidera tabeli, Kuzbassu Kemerowo z Dinamem Okręg Leningradzki. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo wygrali spotkanie w trzech, dość szybkich setach, kończąc je w zaledwie 68 minut. Ponownie pierwsze skrzypce grał Wiktor Poletajew, a 12 oczek zapisał na swoim koncie również Iwan Demakow. Trzech partii do zwycięstwa potrzebowali także siatkarze Biełogorie Biełgorod, triumfując nad Jenisejem Krasnojarsk. Z dobrej strony pokazał się Denis Zemczeniok, zdobywca 14 oczek, a 12 dołożył John Gordin Perrin.