Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Zenit Kazań, Zenit Sankt Petersburg oraz Kuzbass w półfinale

Rosja M: Zenit Kazań, Zenit Sankt Petersburg oraz Kuzbass w półfinale

Zespół Fabiana Drzyzgi nie sprostał Zenitowi Sankt Petersburg i nie zdołał awansować do półfinału. Zenit Kazań oraz Kuzbass Kemerowo również zameldowały się w półfinale.  Do wyłonienia czwartego półfinalisty będzie potrzebny trzeci mecz, w Nowym Urengoju spotka się Fakieł z Biełgoriem.

Zenit Kazań po raz drugi wygrał swój mecz z Uralem Ufa i awansował do fazy półfinałowej. Gospodarze nie mieli siatkarskich argumentów, w żaden sposób nie potrafili przeciwstawić się tegorocznemu finaliście Ligi Mistrzów. Drużyna ze stolicy Tatarstanu punktowała w bloku, w ataku miała 69% skuteczność i dosyć pewnie wygrała to spotkanie. Najwięcej punktów dla gości zdobył Maksym Michajłow -19 oraz Matthew Anderson – 12.

Kuzbass Kemerowo nie pozostawił złudzeń Dinamu Moskwa i po raz drugi okazał się lepszy od swoich rywali. Siatkarze ze stolicy Rosji dzielnie walczyli, ale w końcówkach setów lepsi byli gracze z Syberii. Motorem napędowym ich drużyny był zdobywca 23 punktów Wiktor Poletajew, w Dinamie ciężar gry na siebie wziął Dick Kooj (20 punktów), ale na niewiele się to zdało. Z awansu do półfinału cieszyli się siatkarze z Kemerowa.

Z nieba do piekła takim mianem można określić starcie Lokomotiwu Nowosybirsk z Zenitem Snakt Petersburg. Drużyna Fabiana Drzyzgi zaprzepaściła szanse na przedłużenie rywalizacji w tej parze. Po dwóch wygranych setach przez gospodarzy nie zanosiło się na ich porażkę w partii numer trzy. Przez dłuższy czas Lokomotiw nadawał ton wydarzeniom na boisku i miał kilkupunktową przewagę (18:13, 21:15). Zespół w którym gra Polak przegrał na własne życzenie przegrał tego seta, rozpędzeni goście poszli za ciosem i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w czwartym i piątym secie. Tym samym znaleźli się oni w półfinale. Fabian Drzyzga zdobył trzy punkty w całym spotkaniu, najlepiej punktującym zawodnikiem w jego drużynie był Konstantin Bakun – zdobywca 27 punktów. W zespole z Sankt Petersburga 25 punktów na swoje konto zapisał Georg Grozer oraz Oerol Camecho – 22.

W parze Biełgorie Biełgorod – Fakieł Nowyj Urengoj do wyłonienia półfinalisty potrzebny będzie trzeci mecz. Po porażce we własnej hali Fakieł wyciągnął wnioski i udanie otworzył to spotkanie, wygrał pierwszą partię na przewagi i dominował na boisku. Goście zagrali skutecznej w bloku, w tym elemencie zdobyli 10 punktów, z dobrej strony w ekipie Fakieła pokazał się Dmitrij Wołkow, który zdobył 22 punkty. Tym samym decydujące starcie pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane w najbliższą środę w Nowym Urengoju.