Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Zenit Kazań o krok od obrony tytułu

Rosja M: Zenit Kazań o krok od obrony tytułu

fot. Katarzyna Antczak

Rozgrywki w Rosji wkroczyły już w decydującą, medalową fazę. O mistrzostwo Rosji walczą Zenit Kazań i Zenit Sankt Petersburg, natomiast o brązowy medal Dinamo Moskwa mierzy się z Kuzbassem Kemerowo. W pierwszych spotkaniach lepsi byli gospodarze: Zenit Kazań i ekipa ze stolicy Rosji.

Siatkarze Władimira Alekny potrzebowali zaledwie 80 minut, aby triumfować w pierwszym finałowym spotkaniu z Zenitem Sankt Petersburg. Gospodarze wyraźnie lepiej poradzili sobie w ofensywie, w której brylował przede wszystkim Wilfredo Leon. Mógł on pochwalić się 68-procentową skutecznością ataku i do 13 punktów w tym elemencie dołożył także trzy bloki i dwa asy serwisowe. Gorzej zagrał Maksim Michajłow, jednak nie przeszkodziło to gospodarzom w zwycięstwie w trzech setach. Obrońcy mistrzowskiego tytułu dobrze zagrali blokiem, w sumie 14 razy zatrzymując rywali, a autorem 6 z nich był Artiom Wolwicz. Po stronie Zenitu Sankt Petersburg jedynie Drażen Luburić zagrał na przyzwoitym poziomie i z 20 ataków punktem zakończył 11.Drugi mecz finałowy był już o wiele bardziej wyrównany, a w jego dwóch pierwszych setach wyraźnie lepsi byli gracze z Sankt Petersburga, nie pozwalając ekipie z Tatarstanu dobrnąć do granicy 20 oczek. Od trzeciej partii sytuacja jednak się odwróciła i mistrzowie Rosji doprowadzili do tie-breaka, triumfując w nim 15:9. O sile ofensywy Zenitu z Kazania stanowili Maksim Michajłow, Wilfredo Leon oraz Matthew Anderson, natomiast po drugiej stronie siatki pierwsze skrzypce grał Jewgienij Siwożelez, który zapisał na swoim koncie 15 punktów.

W pięciu setach rozstrzygnął się pierwszy pojedynek o brązowy medal. W premierowej partii po grze na przewagi lepsi okazali się gracze Kuzbassu Kemerowo, ale w drugiej Dinamo Moskwa wyrównało stan rywalizacji. O wyniku spotkania decydował tie-break, a w nim po walce na przewagi ze zwycięstwa 19:17 cieszyli się gospodarze. Liderem Dinama był Paweł Krugłow, bombardier dostał 52 piłki, z których punktem zakończył 30. W swoim dorobku miał również cztery bloki i trzy asy serwisowe. Po stronie Kuzbassu Kemerowo to trio Jarosław Podlesnych, Dmitrij Paszycki i Wiktor Poletajew zdobyło lwią część punktów, bo w sumie miało ich na swoim koncie 58.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi rosyjskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved