Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Zenit Kazań nadal niepokonany

Rosja M: Zenit Kazań nadal niepokonany

Mistrzowie Rosji to jedyny niepokonany zespół rosyjskiej Superligi. Zenit Kazań w 8. kolejce spotkań dość pewnie pokonał drużynę Fabiana Drzyzgi – Lokomotiw Nowosybirsk. Emocji nie brakowało w meczu wicelidera – Fakieła Nowy Urengoj z Zenitem Sankt Petersburg.

Starcie Biełogorie Biełgorod z Dinamem Moskwa zakończyło się w trzech setach. Goście ze stolicy Rosji wyrównaną walkę nawiązali w premierowej odsłonie, przegranej jednak 27:29. W dwóch kolejnych częściach o wiele lepiej prezentowali się siatkarze miejscowej ekipy, największa w tym zasługa trzech graczy. John Gordon Perrin, Nemanja Petrić oraz Denis Zemczeniok zdobyli odpowiednio 15 oraz po 14 punktów. Co ciekawe, Dinamo ani razu nie zapunktowało zagrywką, natomiast Biełogorie miało na swoim koncie 5 asów serwisowych.

W trzech setach na korzyść gospodarzy rozstrzygnęło się również starcie Gazpromu-Jugry Surgut z Jenisejem Krasnojarsk. Miejscowi dysponowali o wiele większą silą ognia, kończąc 58% swoich akcji, przy 49% rywali. Liderem z 13 oczkami na swoim koncie okazał się Leonid Szadilow. Szybko, łatwo i przyjemnie swój mecz wygrali gracze Nowej Nowokujbyszewsk, nie dając szans Jarosławiczowi Jarosław. Goście jedynie w drugiej odsłonie przekroczyli granicę 20 oczek, o wiele gorzej spisywali się w ofensywie, a także w bloku. Po stronie Nowej prym wiódł Denis Biriukow, zapisując na swoim koncie 18 punktów.

Większych problemów nie mieli także gracze Kuzbassu Kemerowo, bez starty seta przed własną publicznością pokonując Jugrę-Samotłor Niżniewartowsk. Ponownie największa różnica pomiędzy zespołami była widoczna w ofensywie, w której brylowali podopieczni Tuomasa Sammelvuo. Ciężar zdobywania punktów wzięli na swoje barki Jarosław Podlesnych oraz Wiktor Poletajew, wspólnymi siłami wywalczając 29 oczek. Z kompletu punktów zdobytych przed własną publicznością mogli cieszyć się gracze Dinama Okręg Leningradzki, jedynie w trzecim secie ustępując Uralowi Ufa. Gościom z Uralu nie pomogło lepsze przyjęcie, bowiem nie przełożyło się ono na skuteczność w ataku. Prym w miejscowej ekipie wiedli Maksim Szpiliew oraz Andrej Koleśnik, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 20 oraz 18 punktów.

Ciekawy i zacięty pojedynek stoczyli gracze Fakieła Nowy Urengoj i Zenitu Sankt Petersburg. Fakieł szybko pozbierał się po wyraźnie przegranej premierowej odsłonie i wygrał dwie kolejne. O wyniku spotkania decydował jednak tie-break, a w nim ponownie lepsi byli zawodnicy Camillo Placiego. Tradycyjnie już wyróżniali się Artur Udrys, Dmitrij Wołkow oraz Jegor Kluka, wspólnie zapisując na konto swojej drużyny 55 oczek. Drugą porażkę w lidze ponieśli siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy przed własną publicznością przegrali 0:3 z Zenitem Kazań. W pierwszej i drugiej odsłonie wyraźnie lepsi byli mistrzowie Rosji i choć ekipa prowadzona przez Plamena Konstantinowa miała okazję do przedłużenia losów meczu, to przegrała po walce na przewagi 27:29. Fabian Drzyzga znalazł lidera w Konstantinie Bakunie, ale i jego 17 oczek niewiele pomogło. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktował Maksim Michajłow – 17 punktów, a wspierał go Matthew Anderson. Tym samym zespół Fabiana Drzyzgi spadł w ligowej klasyfikacji, Zenit Kazań jest natomiast jedyną drużyną z kompletem zwycięstw.