Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Przegrana Lokomotiwu, Zenit Kazań nadal bez porażki

Rosja M: Przegrana Lokomotiwu, Zenit Kazań nadal bez porażki

W Rosji rozegrano 12. kolejkę spotkań. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Biełogorie Biełgorod bez straty seta pokonało ekipę Fabiana Drzyzgi – Lokomotiw Nowosybirsk. W tej rundzie spotkań doszło tylko do jednego tie-breaka, w którym Dinamo Okręg Leningradzki pokonało Jarosława Jarosławicz.

Zaledwie 73 minut potrzebowali gracze Biełogorie Biełgorod, aby pokonać na wyjeździe Lokomotiw Nowosybirsk. Gospodarze nie zagrażali rywalom w ani jednym z setów, spora w tym zasługa niskiej skuteczności ataku ekipy prowadzonej przez Plamena Konstantinowa. Dodatkowo Lokomotiw ani razu nie zapunktował zagrywką, goście posłali natomiast aż 7 asów serwisowych. Fabian Drzyzga często wybierał Konstantina Bakuna, ale tym razem nie przyniosło to efektów. Po stronie gości najlepiej punktował Aleksander Gucaluk, który zapisał na swoim koncie 11 oczek, notując w ataku 100% skuteczności. Większych problemów ze zwycięstwem nie mieli również gracze Zenitu Sankt Petersburg, nie tracąc seta na wyjeździe z Gazpromem-Jugrą Surgut. Gospodarze tylko w trzeciej części meczu nawiązali wyrównaną walkę, ale ulegli po grze na przewagi 28:30. W szeregach Zenitu nie zawiódł Georg Grozer, który zaimponował 70-procentową skutecznością ataku. Do 16 punktów w tym elemencie dołożył aż 6 asów serwisowych i 2 bloki.

Z roli faworyta wywiązał się Zenit Kazań, pokonując na wyjeździe Jenisej Krasnojarsk, choć w drugim i trzecim secie miejscowa ekipa postawiła mistrzom Rosji trudne warunki. Nie do zatrzymania był jednak Maksim Michajłow, a atakującego wspierał Earvin Ngapeth. Zenit Kazań atakował na poziomie 63% przy 55% gospodarzy, goście lepiej zagrali także w polu zagrywki, posyłając 6 asów serwisowych, z których 3 były autorstwa Michajłowa. 70 minut potrzebowali gracze Kuzbassu Kemerowo, aby pokonać Nowę Nowokujbyszewsk, choć miejscowy team w dwóch pierwszych odsłonach sprawił wyżej notowanej drużynie sporo problemów. Nie zawodził jednak Wiktor Poletajew, a także Jarosław Podlesnych, którzy wspólnymi siłami zdobyli 34 oczka.

Kolejną wygraną na swoim koncie zapisali gracze Fakieła Nowy Urengoj, bez straty seta ogrywając Jugrę-Samotłor Niżniewartowsk. Podopieczni Camillo Placiego dominowali w ofensywie i polu serwisowym. Duet Jegor Kluka i Dmitrij Wołkow był nie do zatrzymania. Pierwszy z nich zdobył 19, drugi 18 oczek. Dinamo Moskwa na wyjeździe prowadziło już 2:0 z Uralem Ufa. Miejscowy zespół przedłużył jednak losy meczu, triumfując 25:20 w secie numer trzy. Podrażnieni gracze ze stolicy Rosji w czwartej części meczu przypieczętowali zdobycie kompletu punktów. Pierwsze skrzypce w ekipie z Moskwy grali Jurij Bierieżko oraz Romanas Szkuliawiczius, notując wspólnie 31 oczek.

Do jedynego podziału punktów w 12. kolejce Superligi doszło w starciu Dinama Okręg Leningradzki z Jarosławiczem Jarosław. W decydującej piątej partii wydarzenia na parkiecie zdominowali gracze Dinama, wygrywając 15:5. Andriej Koleśnik zapisał w tym meczu 23 oczka na swoim koncie, a 20 dołożył Denis Biriukow.