Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Przedostatnia kolejka bez tie-breaków

Rosja M: Przedostatnia kolejka bez tie-breaków

fot. Katarzyna Antczak

W rosyjskiej Superlidze zakończyła się przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Niezagrożone są pozycje lidera – Zenitu Kazań, a także wicelidera – Biełogorie Biełgorod. Natomiast różnica pomiędzy trzecią i piątą pozycją w ligowej klasyfikacji wynosi zaledwie dwa oczka i w ostatniej rundzie wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Biełogorie Biełgorod przedostatnią rundę zmagań sezonu zasadniczego zakończyli wyraźnym zwycięstwem nad Jenisejem Krasnojarsk. Najbardziej wyrównana była druga odsłona, w której gospodarze triumfowali 25:23. Wyższa skuteczność ataku wystarczyła, aby wicelider tabli zapisał na swoim koncie kolejne spotkanie i choć mecz w podstawowym składzie rozpoczął Georg Grozer, to szybko zmienił go Konstantin Bakun, który do spółki z Jarem Jereszczenko byli liderami swojej drużyny, zdobywając w sumie 23 oczka. W 67 minut ze swoim rywalem rozprawili się gracze Kuzbassu Kemerowo, którzy jedynie w drugiej partii pozwolili Gazpromowi-Jugrze Surgut przekroczyć granicę 20 punktów. Do zwycięstwa swój zespół poprowadził Jarosław Podlesnych – 16 oczek oraz Wiktor Poletajew, 15 punktów.

Trzech setów potrzebowali gracze Zenitu Kazań, aby rozprawić się przed własną publicznością z zespołem Dinama Sankt Petersburg. Pierwsze skrzypce grał Maksim Michajłow, który zdążył zapisać na swoim koncie 19 oczek, a 14 dołożył Wilfredo Leon. Przewaga drużyny prowadzonej przez Władimira Alekno ani na moment nie pozostawała zagrożona, a 63 proc. skuteczności ofensywy w połączeniu z 12 asami serwisowymi nie pozostawiało wątpliwości, która ekipa jest liderem ligowej tabeli. W starciu Zenitu Sankt Petersburg z Jarosławem Jarosławicz jedynie premierowa odsłona była wyrównana, potem inicjatywę na boisku przejęli gracze miejscowej ekipy, którzy górowali w każdym elemencie, a liderem swojej drużyny był Drażen Luburić. Serbski atakujący zakończył to krótkie spotkanie z dorobkiem 17 oczek. Zenit jest aktualnie 5. drużyną zestawienia, a do czwartego, Fakieła Nowy Urengoj traci tylko dwa oczka. Ekipa prowadzona przez Camillo Placiego również wygrała swoje spotkanie w trzech setach, pokonując na wyjeździe Ural Ufa, a większe problemy napotkała jedynie w trzecim secie, o którego wyniku decydowała dopiero gra na przewagi. Lepsza skuteczność ataku, a także dobra postawa Pawła Moroza i Dmitrija Wołkowa wystarczyły do zapisania na koncie Fakieła komplet oczek.Po porażce w premierowej odsłonie z Jugrą-Samotłor Nieżniewartowsk w kolejnych siatkarze Dinama Moskwa kontrolowali już wydarzenia na parkiecie, kończąc spotkanie w czterech setach, a w trzech wygranych przez nich nie pozwolili gospodarzom dobrnąć do granicy 20 punktów. Do dobrej dyspozycji powrócił Jurij Bierieżko, który był liderem swojej drużyny, kończąc spotkanie z dorobkiem 16 oczek i 58-procentową skutecznością ofensywy. Kolejnej porażki doznał natomiast Lokomotiw Nowosybirsk, który na wyjeździe musiał uznać wyższość Nowej Nowokujbyszewsk. Podopieczni Plamena Konstantinowa triumfowali jedynie w drugiej odsłonie. Nie do zatrzymania w szeregach gospodarzy był Todor Skrimow, który mecz zakończył z 22 oczkami. Po drugiej stronie siatki tyle samo razy punktował Maksim Żygałow, ale nie wystarczyło to do wywiezienia chociażby jednego oczka do ligowej tabeli i aktualnie Lokomotiw plasuje się dopiero na 6. pozycji.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved