Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Porażki polskich rozgrywających

Rosja M: Porażki polskich rozgrywających

Tej kolejki rosyjskiej Superligi do udanych nie zaliczą polscy rozgrywający. Obie drużyny z Polakami w składzie poniosły porażki. Fabian Drzyzga i jego Lokomotiw Nowosybirsk musiał uznać wyższość Zenitu Sankt Petersburg, a Dinamo Moskwa w składzie z Grzegorzem Pająkiem w tie-breaku przegrali z Fakiełem Nowy Urengoj.

Jenisej Krasnojarsk przed własną publicznością nie stracił seta w starciu z Jugrą-Samotłor Niżniewartowsk, a emocje przyniósł jedynie trzeci set pojedynku, w którym miejscowi triumfowali po grze na przewagi 28:26. Pierwsze skrzypce w zespole gospodarzy grał Nikita Aksiutin, zdobywca 22 oczek. Swój pojedynek bez starty seta wygrali również zawodnicy Uralu Ufa, jedynie w trzeciej odsłonie pozwalając Jarosławiczowi Jarosław przekroczyć granicę 20 punktów. Gospodarze o wiele lepiej spisali się w ofensywie, a po 13 oczek wywalczyli Rodion Miskiewicz oraz Jegor Feoktistow.

Większych emocji nie było w meczu Dinama Okręg Leningradzki z Gazpromem-Jugrą Surgut. Warunki na parkiecie dyktowali goście, którzy popełniali mniej błędów i byli bardziej skuteczni od miejscowej ekipy. Liderem Gazpromu był Kiriłł Ursow, zapisując na swoim koncie 14 oczek. Biełogorie Biełgorod w meczu z Kuzbassem Kemerowo stanowiło jedynie tło dla zdecydowanie lepiej dysponowanych gości. Prawdziwą gwiazdą tego pojedynku został Dima Paszycki. Środkowy bloku był najlepiej punktującym zawodnikiem po obu stronach siatki, zdobywając 17 oczek. 8 z nich wywalczył w ataku, kolejne 8 zatrzymując rywali, dołożył również punkt bezpośrednio zza linii 9. metra.

Trudne warunki mistrzom Rosji postawili gracze Nowej Nowokujbyszewsk. Chociaż w premierowej partii Zenit Kazań wygrał wysoko, bo aż 25:13, to w kolejnej triumfował dopiero 33:31, natomiast w trzeciej odsłonie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze. Potem kropkę nad i postawili jednak gracze z Tatarstanu i wywieźli komplet punktów. Liderem był Maksim Michajłow, który wywalczył 19 oczek, 15 dołożył Earvin Ngapeth, a z dobrej strony pokazali się również środkowi z Kazania: Artiom Wolwicz i Aleksiej Kononow. Obaj zdobyli po 11 punktów, w tym po 4 w bloku.

Jednym z ciekawszych pojedynków 22. kolejki Superligi było starcie Zenitu Sankt Petersburg z Lokomotiwem Nowosybirsk. Podopiecznym Plamena Konstantinowa udało się wygrać jednak tylko drugą partię, w pozostałych lepsi byli gospodarze. Prawdziwy „dzień konia” miał Georgy Grozer, zdobywca 34 oczek. Niemiecki bombardier skończył 27 z 43 ataków, a do swojego dorobku dołożył 5 asów serwisowych i 2 bloki. Fabian Drzyzga tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie i był również najczęściej serwującym graczem w swoim zespole. Na 20 zagrywek pomylił się 2 razy, ale 3 razy posłał asa serwisowego. Jego ekipa plasuje się aktualnie na 6. miejscu w tabeli Superligi.

Gorycz porażki musieli również przełknąć gracze Dinama Moskwa, którzy stoczyli wyrównany bój z Fakiełem Nowy Urengoj. Gościom ze stolicy nie pomogła dobra dyspozycja Romanasa Szkuliawicziusa, który skończył mecz z dorobkiem 35 oczek i ratio +22. Po drugiej stronie bowiem dzielili i rządzili Dmitrij Wołkow oraz Jegor Kluka, zdobywając odpowiednio 25 i 24 punkty. Grzegorz Pająk w szeregach Dinama Moskwa wchodził na zmiany w pierwszym, drugim i trzecim secie, w tym czasie raz udało mu się zablokować atak rywala. Dinamo nadal jest na 7. pozycji w ligowej klasyfikacji.