Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Porażka Lokomotiwu, Zenit Kazań nadal niepokonany

Rosja M: Porażka Lokomotiwu, Zenit Kazań nadal niepokonany

Tym razem Fabian Drzyzga i jego Lokomotiw Nowosybirsk musiał przełknąć gorycz porażki, przegrywając 0:3 z Kuzbassem Kemerowo. Wygraną zapisali na swoim koncie gracze Dinama Moskwa oraz Zenitu Kazań, a w jednym z najciekawszych spotkań 10. kolejki Biełogorie Biełgorod w tie-breaku pokonało Fakieł Nowy Urengoj.

Zaledwie 72 minut potrzebowali gracze Dinama Moskwa, aby pokonać Nową Nowokujbyszewsk. W dwóch pierwszych setach gospodarze nie pozostawili wątpliwości, który zespół jest lepszy, wygrywając do 17 i do 15. Przyjezdni trudniejsze warunki postawili w trzeciej części meczu, ale lepsi ponownie okazali się gracze ze stolicy Rosji. Liderem moskiewskiego teamu był jeden z nowych nabytków – Romanas Szkuliawiczius, który zapisał na swoim koncie 13 oczek. Po 10 dołożyli Dick Kooy oraz Ilja Własow. Ciekawy, choć również trzysetowy mecz rozegrały zespoły Uralu Ufa oraz Zenitu Sankt Petersburg. W każdej z partii lepsi okazywali się gracze Zenitu, a ich liderem był Georgy Grozer, kończąc mecz z dorobkiem 19 oczek.

Podróży do Kemerowa miło wspominać nie będą zawodnicy Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy w trzech setach przegrał z miejscowym Kuzbassem. Ekipa prowadzona przez Plamena Konstantinowa po grze na przewagi uległa rywalom w drugim secie, ale w pozostałych to podopieczni Tuomasa Sammelvuo kontrolowali wydarzenia na boisku. Ponownie z dobrej strony pokazał się Wiktor Poletajew, notując 58-procentową skuteczność ataku, w sumie wywalczył 17 punktów. Po stronie Lokomotiwu kulał atak, bowiem gospodarze aż 11 razy powstrzymywali rywali blokiem. Fabian Drzyzga zszedł z parkietu w drugim secie, ale w trzecim ponownie się na nim pojawił.

Po wygranej 31:29 w premierowej odsłonie Dinamo Sankt Petersburg poszło za ciosem w wyjazdowym starciu z Jugrą-Samotłor Niżniewartowsk. W dwóch kolejnych partiach to goście radzili sobie lepiej, wywożąc z terenu rywali komplet punktów. Duża w tym zasługa ich lepszej skuteczności ataku, a także Andrieja Kolesnika – zdobywcy 20 oczek. Komplet punktów na wyjeździe wywalczyli również siatkarze Jeniseju Krasnojarsk, którzy okazali się lepsi od Jarosławicza Jarosław. Gospodarze byli w stanie wygrać tylko premierową odsłonę, kolejne należały już do przyjezdnych. To oni zdecydowanie lepiej prezentowali się w ofensywie, a także 14 razy zapunktowali blokiem. Ponownie liderem ekipy z Krasnojarska był Nicholas Marechal. Francuz zapisał na swoim koncie 22 oczka, do 15 punktów w ataku dołożył 2 bloki i 5 asów serwisowych. Po pierwszym secie pojedynku Zenitu Kazań z Gazpromem-Jugrą Surgut to goście byli lepsi. Potem jednak inicjatywę przejęli mistrzowie Rosji, zapisując na swoim koncie kolejną wygraną. Duet Maksim Michajłow oraz Matthew Anderson byli liderami drużyny, wspólnie zdobywając 41 punktów.

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie rozegrali siatkarze Biełogorie Biełgorod oraz Fakiełu Nowy Urengoj. Mecz rozstrzygnął się w pięciu setach, a ze zwycięstwa cieszyli się gracze Biełogorie. Denis Zemczeniok był jednym z liderów swojej ekipy. Atakujący wywalczył 20 oczek, 16 dołożył Nemanja Petrić, a 15 John Gordon Perrin. Fakieł do Biełgorodu przyjechał w zaledwie 9-osobowym składzie, a w wygranej nie pomogło 21 oczek Jegora Kluki i 19 Artura Udrysa.