Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Dinamo Moskwa z kompletem oczek po hicie

Rosja M: Dinamo Moskwa z kompletem oczek po hicie

W 16. kolejce spotkań Superligi swoją dominację po raz kolejny potwierdzili gracze z Kazania, którzy znów wygrali bez straty seta i mają już 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli Dinamem Moskwa. Siatkarze ze stolicy Rosji pokonali natomiast swojego sąsiada, Lokomotiw Nowosybirsk i dzięki temu mają już 4 oczka więcej w klasyfikacji. Tabelę zamyka borykające się z problemami finansowymi Dinamo Krasnodar.

Ekipa Jeniseju Krasnojarsk spotkanie 16. kolejki rozpoczęła od zdemolowania Uralu Ufa 25:11. W kolejnych odsłonach gospodarzom nie poszło już tak łatwo, ale ich 70 proc. skuteczności w ataku pozwoliło zamknąć ten pojedynek w trzech setach. 18 oczek zapisał na swoim koncie Anton Mysin, a kolejnym liderem Jeniseju był Aleksiej Spiridonow, który zdobył 17 punktów, notując przy tym aż 83 proc. udanych akcji ofensywnych. Spotkanie w trzech setach na własnym terenie wygrali również siatkarze Kuzbassu Kemerowo, którzy pokonali Jugrę-Samotłor Niżniewartowsk. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo najwięcej problemów mieli w drugiej partii, ale i ją udało im się rozstrzygnąć na swoją korzyść 25:23. Tym razem najwięcej zdobyczy punktowych zapisali na swoim koncie Anton Karpuhow oraz Nikołaj Apalikow, obaj po 11. Miejscowa ekipa dobrze radziła sobie w ataku oraz w zagrywce, 9 razy punktując bezpośrednio zza linii 9. metra. W trzech partiach, ale na wyjeździe spotkanie zakończyli siatkarze Zenitu Kazań, pokonując Nową Nowokujbyszewsk. 61 proc. udanych ataków i 8 bloków pozwoliło mistrzom Rosji kontrolować przebieg spotkania. W trakcie tego meczu aż 19 oczek wywalczył Wilfredo Leon, który może pochwalić się aż 74 proc. skutecznych zbić. 100 proc. mieli natomiast obaj środkowi: Artiom Wolwicz i Andriej Aszczew.

Czterech partii potrzebowali natomiast siatkarze Biełogorje Biełgorod, aby zapisać na swoim koncie komplet punktów w starciu z Dinamem Krasnodar. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu w pierwszych dwóch setach dominowali na boisku, wygrywając 25:12 i 25:16, aby w trzecim ulec rywalom… 14:25. Najbardziej wyrównana była czwarta odsłona, w której gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść końcówkę 25:23. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził Maksim Żygałow, zdobywca 17 punktów. Goście do Biełgorodu przyjechali zaledwie w dziewięcioosobowym składzie, co pokazuje skalę problemów finansowych klubu. Spotkanie na szczycie tabeli także rozstrzygnęło się w czterech setach. Zawodnicy Dinama Moskwa podejmowali Lokomotiw Nowosybirsk i prowadzili już 2:0. Przyjezdnym udało się wygrać w grze na przewagi 28:26, jednak w kolejnej partii na parkiecie rządzili wicemistrzowie Rosji (25:17). 19 oczek dla swojego zespołu zdobył Konstantin Bakun, a po drugiej stronie siatki ciężar gry wziął na siebie Nikołaj Pawłow (17 punktów).

Gracze Fakiełu Nowy Urengoj mają za sobą trudne spotkanie z Gazpromem-Jugrą Surgut, w którym doszło do podziału punktów. Ostatecznie w tie-breaku triumfowali siatkarze miejscowej ekipy, w której zdecydowany prym wiódł Jegor Kliuka, kończąc spotkanie z 24 punktami na swoim koncie. Obie drużyny miały taką samą skuteczność ataku, a o ile w polu zagrywki lepsi byli goście, to miejscowy team postawił aż 16 punktowych bloków. Również w pięciu setach, choć o wiele mniej zaciętych, rozstrzygnął się pojedynek pomiędzy Dinamem Petersburg i Neftianikiem Orienburg. Obu zespołom trudno było złapać właściwy rytm, a ich gra była bardzo nierówna. Ostatecznie w tie-breaku lepsi byli gracze miejscowej ekipy, wygrywając 15:10. Zespołowi z Orienburga nie pomogła wyższa skuteczność ataku ani większa ilość udanych bloków, bowiem zabójczą, aż 88-procentową skuteczność ataku w decydującym secie mieli gospodarze.