Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Lokomotiw Nowosybirsk nadal na czele tabeli

Rosja M: Lokomotiw Nowosybirsk nadal na czele tabeli

Po przerwie na ligowe parkiety wrócili także siatkarze w lidze rosyjskiej. Chociaż większość meczów rozgrywana była w weekend, to dwa z nich zostały przeniesione na środek tygodnia. Pewne zwycięstwo zanotowali liderzy tabeli, Lokomotiw Nowosybirsk, który 3:0 pokonał Jugrę-Samotłor Niżniewartowsk. Gorzej poszło ekipie Macieja Muzaja, bowiem musiała uznać wyższość Dinama Moskwa. Oprócz tego ważne wygrane zanotowali siatkarze Zenita Sankt Petersburg oraz Fakiełu Nowy Urengoj.

Tylko premierowa odsłona spotkania Dinama Moskwa z Gazpromem-Jugrą Surgut była zacięta. W niej gospodarze wygrali po grze na przewagi 30:28, a w dwóch kolejnych setach poszli za ciosem, kontrolując już wydarzenia na parkiecie. Maksim Żygałow oraz Sam Deroo byli liderami swojej ekipy, kończąc mecz z dorobkiem odpowiednio 16 i 15 oczek. Po stronie Gazpromu klasycznie już najlepiej punktującym zawodnikiem był Maciej Muzaj. Kiedy żadnemu z jego klubowych kolegów nawet nie udało się zbliżyć do 10 oczek, polski atakujący miał ich 14. Skończył 12 z 29 akcji, a do tego miał na swoim koncie dwa bloki.

Po przerwie wygraną na swoim koncie zapisał lider tabeli, Lokomotiw Nowosybirsk. Podopieczni Plamena Konstantinowa w meczu wyjazdowym nie dali najmniejszych szans Jugrze-Samotłor Niżniewartowsk, w żadnym z setów nie pozwalając gospodarzom na dobrnięcie do granicy 20 oczek. Fabian Drzyzga w swoim dorobku miał jedną udaną akcję ofensywną, a sporo piłek kierował do Siergieja Sawina oraz Pawła Kruglowa. To właśnie oni wywalczyli dla swojej ekipy po 15 oczek. Lokomotiw nadal jest więc liderem tabeli rosyjskiej Superligi.

Zacięty, choć trzysetowy pojedynek w 13. rundzie stoczyły zespoły Uralu Ufa oraz Jeniseju Krasnojarsk. Siatkarze z Uralu nie byli jednak w stanie przechylić na swoją szalę ani jednego seta i ostatecznie z wygranej mogli cieszyć się goście z Krasnojarska. To oni byli bardziej skuteczni, kończąc 65% akcji ofensywnych, a do tego aż 13 razy powstrzymywali rywali blokiem. Komplet punktów przed własną publicznością wywalczyli natomiast gracze Biełogorie Biełgorod, pokonując 3:1 ASK Niżnyj Nowgorod. Beniaminek lepszy był jedynie w drugiej odsłonie, a na przestrzeni całego spotkania świetnie spisywał się Drażen Luburić. Serbski atakujący wywalczył 25 punktów, kończąc aż 58% swoich ataków.

Chociaż siatkarze Kuzbassu Kemerowo wygrali premierową odsłonę meczu z Zenitem Sankt Petersburg, to w trzech kolejnych o wiele lepiej radzili sobie już gospodarze. Tym samym dopisali oni do tabeli komplet punktów. Na środku siatki dzielił i rządził Iwan Jakowlew, który w całym meczu wywalczył 18 oczek, z których aż 9 blokiem. W sumie Zenit aż 15 razy zatrzymywał ataki rywala. Dzięki temu podopieczni Tuomasa Sammelvuo utrzymali 3. miejsce w ligowym zestawieniu. Po piętach depcze im Fakieł Nowy Urengoj, który również w tej kolejce wywalczył komplet punktów. Siatkarze z Nowego Urengoju 3:1 pokonali Zenit Kazań, a dwie pierwsze odsłony rozegrały się na przewagi – raz lepsi byli gospodarze, raz wicemistrzowie Rosji. Dwie ostatnie partie padły już pewnym łupem Fakiełu, który mógł liczyć na Krisztiana Padara oraz Dimitrija Wolkowa. Skrzydłowi wspólnymi siłami wywalczyli w sumie 44 oczka.