Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Kuzbass Kemerowo o krok od złota

Rosja M: Kuzbass Kemerowo o krok od złota

W Rosji ligowe rozgrywki weszły już w najważniejszą fazę. W rywalizacji o złoty medal Kuzbass Kemerowo dość niespodziewanie prowadzi 2:0 z Zenitem Kazań i do zdetronizowania graczy z Tatarstanu brakuje mu już tylko jednego zwycięstwa. Walkę o brąz lepiej rozpoczęli gracze Fakiełu Nowy Urengoj, pokonując Zenit Sankt Petersburg, a Fabian Drzyzga i jego Lokomotiw w starciu o 5. miejsce okazał się lepszy od Biełogorie Biełgorod.

Mecz o piąte miejsce:

Pierwszy set należał do ekipy z Nowosybirska, która triumfowała 25:23, podobny przebieg miała druga odsłona, ale w trzeciej do głosu doszli gracze Biełogorie. Było ich jednak stać tylko na zwycięstwo w tym secie, w kolejnym podopieczni Plamena Konstantinowa przypieczętowali swoja wygraną i mają szansę wywalczyć piąte miejsce przed własną publicznością.

Fabian Drzyzga mecz rozpoczął w podstawowym składzie i zapisał na swoim koncie 2 punkty: jeden zagrywką, jeden blokiem. Polski rozgrywający mógł liczyć na swoich dwóch skrzydłowych. Marko Ivović wywalczył 20 punktów, a 19 dołożył Konstantin Bakun.

Mecz o brąz:

Już w dwóch pierwszych setach siatkarze Fakiełu Nowy Urengoj zdominowali gospodarzy, nie pozwalając im dobrnąć do granicy 20 punktów. W kolejnych dwóch odsłonach role się odwróciły i na parkiecie dominowali gracze z Sankt Petersburga. O wyniku pierwszego starcia o brązowy medal decydował tie-break, który wynagrodził kibicom brak emocji w czterech poprzednich partiach. Po długiej grze na przewagi 24:22 triumfowali podopieczni Camillo Placiego.

Ciężar gry w ofensywie w szeregach Fakiełu wziął na siebie Jegor Kliuka, który skończył mecz z dorobkiem 32 punktów. Wspierał go drugi z przyjmujących – Dmitrij Wołkow, wywalczył on 26 oczek. Po stronie Zenita swojego dnia nie miał Georgy Grozer i w czasie jego słabszej dyspozycji punkty zdobywali Jewgnij Siwożelec oraz Oreol Camejo.

Mecze finałowe:

Zenit Kazań stawiany był w roli murowanego faworyta do złota, ale już na początku walki o mistrzostwo Rosji Kuzbass Kemerowo pokazał, że nie zamierza zadowalać się srebrem. W pierwszym meczu podopieczni Tuomasa Sammelvuo potrzebowali zaledwie trzech setów, aby pokonać drużynę ze stolicy Tatarstanu, Pierwsze skrzypce w zespole z Kemerowa grał Wiktor Poletajew, który imponował 63% skutecznością ataku, zdobywając w sumie 19 punktów. Na przestrzeni całego meczu to właśnie goście lepiej spisali się w ofensywie.

Również w drugim pojedynku lepsi okazali się gracze Kuzbassu, choć tym razem Zenit triumfował w drugim secie, a pierwszy i trzeci rozstrzygały się w końcówkach. W tych więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Ponownie liderem graczy z Kemerowa był Wiktor Poletajew, który tym razem wywalczył 23 oczka, 17 dodał od siebie Jarosław Podleśnik. W zespole z Kazania sporo było błędów własnych, w tym między innymi 22 popsute zagrywki i 10 błędów w ofensywie, nie pomogła nawet dobra dyspozycja Maksima Michajłowa.