Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: 13. kolejka pechowa dla Fabiana Drzyzgi

Rosja M: 13. kolejka pechowa dla Fabiana Drzyzgi

13. kolejka spotkań rosyjskiej Superligi nie była zbyt udana dla Fabiana Drzyzgi, jego Lokomotiw Nowosybirsk uległ niżej notowanej Nowej Nowokujbyszewsk 2:3. Pięciosetowe starcie rozegrali również siatkarze Uralu Ufy i Fakieła Nowy Urengoj, a po długiej grze na przewagi lepsi okazali się gracze Uralu Ufa, choć to w szeregach Fakieła rewelacyjne spotkanie rozegrał Jegor Kluka.

Ciekawe, choć zaledwie trzysetowe spotkanie rozegrali siatkarze Jeniseju Krasnojarsk i Kuzbassu Kemerowo. Za każdym razem zwycięsko z poszczególnych partii wychodzili goście z Kemerowa, którzy na przestrzeni całego spotkania zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w ofensywie, kończąc 51% swoich akcji, a także 10 razy powstrzymując ataki rywali. Liderem Kuzbassu tradycyjnie już był Wiktor Poletajew, który mógł pochwalić się wywalczeniem 21 oczek. Bez straty seta swoje spotkanie wygrali również siatkarze Zenitu Sankt Petersburg, którzy nie dali zbyt wielu szans Jarosławiczowi Jarosław i do zwycięstwa potrzebowali zaledwie 68 minut. Dominacja ekipy z Sankt Petersburga widoczna była przede wszystkim na siatce, skończyli oni 59% ataków i dołożyli 9 punktowych bloków. Duet Georg Grozer oraz Oreol Camejo wspólnymi siłami wywalczyli dla swojej ekipy 27 oczek.

Zenit Kazań z Niżniewartowska wyjechał z kompletem punktów, choć wyższość gospodarzy musiał uznać w drugim secie. W pozostałych to mistrzowie Rosji grali lepiej, a ich liderem był Matthew Anderson. Amerykanin zakończył mecz z dorobkiem 20 oczek, do 13 punktów w ataku dołożył 4 bloki i 3 asy serwisowe. Z roli faworyta wywiązali się także siatkarze Biełogoria Biełgorod, wygrywając na wyjeździe z Gazpromem-Jugrą Surgut 3:1. Biełogorie prowadziło już 2:0, ale w trzecim secie gospodarzom udało się przedłużyć losy spotkania, jednak komplet punktów wywieźli goście. W ich szeregach nie zawiódł Denis Zemczeniok, który zdobył 19 punktów, a po 17 dołożyli Aleksander Gucaluk oraz John Gordon Perrin. Na wyjeździe nie zawiedli także siatkarze Dinama Moskwa, pokonując 3:1 Dinamo Okręg Leningradzki. Zespół ze stolicy Rosji tylko w trzecim secie musiał uznać wyższość rywali, a lepsza gra w ofensywie oraz bloku pozwoliła na dość pewny triumf. Z dobrej strony pokazał się Romanas Szkuliawiczius, który zapisał na swoim koncie 19 oczek.

W lekki dołek wpadli chyba siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy co prawda bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z Nową Nowokujbyszewsk, bo prowadzili już 2:0. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którym udało się odwrócić losy spotkania. Podopiecznym Plamena Konstantinowa nie pomogły 33 punkty wywalczone przez Konstantina Bakuna ani 20 oczek Marko Ivovicia. Fabian Drzyzga zapisał na swoim koncie 2 oczka, oba w ataku. Tym samym Lokomotiw z 24 punktami w tabeli jest aktualnie na 6. miejscu. Drugi tie-break w 13. kolejce rozegrali zawodnicy Uralu Ufa oraz Fakieła Nowy Urengoj. Spotkanie trwało aż 135 minut i ze zwycięstwa w zaciętym piątym secie cieszyli się gracze Uralu, triumfując 23:21. Na uwagę zasługuje świetny mecz Jegora Kluki, który zdobył 40 punktów, a jego ratio wyniosło aż +25. Po drugiej stronie siatki rządził Jewgienij Rybakow, który skończył mecz z dorobkiem 33 oczek.