Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rosja kolejnym uczestnikiem Memoriału Wagnera

Rosja kolejnym uczestnikiem Memoriału Wagnera

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Rosji będzie kolejnym uczestnikiem jubileuszowego, XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej ogłoszono, że w turnieju udział weźmie kadra Francji. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostanie rozegrany w dniach 11-13 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz Polski i Francji weźmie w nim udział kolejna drużyna z „czołówki”. Sborna to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Obecnie Rosja zajmuje 5. miejsce w światowym rankingu FIVB, ubiegłoroczne zmagania w igrzyskach olimpijskich zakończyła tuż za podium. Ostatnie wywalczone przez Rosjan tytuły do mistrzostwo Europy w 2013 r. i mistrzostwo olimpijskie w 2012 r.Rosjanie są stałym bywalcem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W dotychczasowych czternastu edycjach udział brali czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku. Dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium – w 2004 i 2014 r.

Rosja to zawsze mocna sportowo drużyna, poza tym kibice bardzo chętnie oglądają pojedynki polsko-rosyjskie. Nawet za czasów najwybitniejszego polskiego trenera, Huberta Jerzego Wagnera, mecze z naszymi sąsiadami za każdym razem były bardzo zacięte i do samego końca trzymały w napięciu – zaznaczył Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. Warto przypomnieć, że obie drużyny na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera spotkały się w 2014 roku i pobiły wówczas rekord najpóźniej zakończonego pojedynku w memoriale. Ostatni gwizdek, po wygranej reprezentacji Polski, wybrzmiał o godzinie 23:30.

Dla kibiców będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji, bowiem w kadrze zaszły spore zmiany. Przede wszystkim z posadą szkoleniowca pożegnał się Władimir Alekno. 49-letni trener po zakończeniu cyklu olimpijskiego z kadrą Rosji przyznał, że z powodów zdrowotnych zamierza skoncentrować się tylko na pracy w Zenicie Kazań.

Nowym selekcjonerem Sbornej został Siergiej Szlapnikow, który zapowiedział odmłodzenie kadry. Ma ono iść w parze z pozostaniem na szczytach hierarchii siatkarskiego świata. Ponieważ XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, których Polska jest gospodarzem, należy się spodziewać nieobliczalnego zespołu, mogącego zaskoczyć każdą drużynę.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved