Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Zgodne zwycięstwa prowadzącego duetu

Rosja K: Zgodne zwycięstwa prowadzącego duetu

fot. cev.eu

Lokomotiw Kaliningrad oraz Urałoczka Jekaterinburg odniosły kolejne zwycięstwa i zajmują czołowe miejsca w ligowej tabeli. Coraz lepiej spisuje się Dinamo Kazań i Dinamo Moskwa, ekipy te zajmują odpowiednio trzecie i piąte miejsce. Do ostatniego Jeniseja dołączyła Minczanka Mińsk, która jest przedostatnia.

Nie zwalnia tempa lider tabeli Lokomotiw Kaliningrad. Gospodynie potrzebowały zaledwie jednej godziny aby dopisać do swojego dorobku punktowego kolejne trzy punkty, tym razem pokonały one Dinamo Metar Czelabińsk 3:0. Ekipa z Czelabińska nie miała siatkarskich argumentów w tym meczu, siatkarki Lokomotiwa były lepsze w każdym elemencie, w bloku punktowały siedem razy, ekipa gości zdobyła trzy punkty. Jeszcze większa różnica była w ataku i przyjęciu, Lokomotiw zdobył w ataku 46 punktów, a drużyna Dinama Metar 28. Najskuteczniejszą siatkarką w drużynie z Kaliningradu była zdobywczyni 13 punktów Margarita Kuriło, dla Dinama najwięcej – 9 punktów zdobyła Tatiana Markiewicz. Przyjezdne po tej porażce zajmują dziesiąte miejsce.Urałoczka Jekaterinburg także wygrała mecz za trzy punkty. Drużyna z Syberii pokonała w meczu wyjazdowym Minczankę Mińsk 3:1. Ekipa z Białorusi udanie otworzyła mecz i wygrała pierwszą partię spotkania. Kolejne sety toczyły się pod dyktando wiceliderek tabeli. Grę Urałoczki napędziła Ksenia Parubiec, która zdobyła 23 punkty i miała 43% skuteczność w ataku. Urałoczka miała lepsze przyjęcie i element ten przełożył się na skuteczną grę w ataku, zespół gości ustrzegł się też błędów własnych. Najskuteczniejszą zawodniczką w Minczance była Olga Bogdanowa zdobywczyni 16 punktów. Minczanka zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie pięć punktów.

Drużyna ze stolicy Tatarstanu – Dinamo Kazań wygrała 3:0 z Sachalinem Jużno-Sachalińsk. O zwycięstwie drużyny z Kazania zadecydowała lepsza skuteczność w ataku, na przestrzeni całego meczu gospodynie miały 42% skuteczność podczas gdy ich rywalki niemal o połowę mniejszą (23%). Drużyna z wyspy tylko w drugim secie postawiła opór swoim rywalkom i przekroczyła barierę 20 punktów, w pierwszej i trzeciej partii była bezradna i wysoko przegrała te sety. Najlepiej punktującymi zawodniczkami były: w Dinamie Samanta Fabris – 17 punktów, a w Sachalinie Olga Frołowa – 9 punktów. Dinamo Kazań po tym zwycięstwie jest trzecie z 21 punktami, a Sachalin zajmuje szóste miejsce i ma trzynaście punktów.

Dinamo Moskwa pokonało Proton Saratowsk 3:0. Mecz nie miał większej historii i toczył się pod zupełne dyktando drużyny ze stolicy Rosji. Drużyna gości w żadnym z setów nie przekroczyła bariery 20 punktów.W tym jednostronnym meczu przyjezdne zostały odrzucone od siatki, miały problemy z przyjęciem, Dinamo bezpośrednio z zagrywki zdobyło 6 punktów, Proton jeden. Liderką Dinama była Natalia Gonczarowa, która zdobyła 25 punktów, nieźle spisała się Helena Havelkova – 12 punktów. Proton pomimo porażki zajmuje wysokie czwarte miejsce i ma 18 punktów.

Pięciosetowy pojedynek rozegrały drużyny Leningradki Sankt Petersburg oraz Zariecza Odińcowo. Po meczu który trwał ponad dwie godziny dwa punkty na swoje konto zapisały siatkarki z Sankt Petersburga. Nic nie zapowiadało tego że do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku będzie potrzebny tie-break. Leningradka wygrała dwie pierwsze partie, dwie kolejne wygrała drużyna spod Moskwy i o wygranej musiał decydować tie-break. W nim szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, było to ich trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Przyjezdne z Odińcowa bardzo dobrze zagrały w bloku, w tym elemencie zdobyły 20 punktów, dla Zariecza 22 punkty zdobyła Wiktoria Russu, nieźle spisała się też Maria Worobiewa – 21 punktów. Z kolei motorem napędowym Leningradki była Anastazja Garelik 20 punktów. Zariecze z 10 punktami jest ósme, a Leningradka zajmuje dziewiątą lokatę i ma trzy punkty mniej.

Jenisej Krasnojarsk nie potrafi przerwać złej passy porażek, drużyna gospodyń musiała uznać wyższość swoich rywalek z Krasnodaru i przegrała 0:3. Ekipa znad rzeki Kubań dominowała w całym meczu, miała lepsze przyjęcie, lepiej zagrała w ataku, punktowała w polu zagrywki i odniosła trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Grę zespołu gości napędziły Maria Chaleckaja oraz Andżelina Lazarenko – obie siatkarki zdobyły po 14 punktów. Dla Jeniseja 15 punktów zdobyła Natalia Frołowa. Jenisej z jednym zwycięstwem zamyka ligową tabelę, Dinamo Krasnodar jest siódme i ma 10 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved